Motor Lublin – Polonia Warszawa18.08.2007

0Relacjonuje Kibic Motoru: Mecz z Polonią Warszawa został zakwalifikowany przez milicje jako mecz podwyższonego ryzyka.  W związku z tym było sporo utrudnień z wejściem na mecz. Aby wejść na stadion trzeba było posiadać dowód, a co najlepsze w tym wszystkim zaczęli spisywać każdemu pesel.

Jako, że dużo osób przyszło na to spotkanie i zaczęły się robić duże kolejki pod kasami, to ten durny pomysł prysł i zaczęli wpuszczać normalnie, aby rozładować atmosferę. Na stadion przyszło dość dużo ludzi bo około 5.5 – 6 tys. Polonia zjawia się pod stadionem z 15 minut przed meczem w liczbie około 100 os. Po wejściu na sektor od razu zaczyna się napinka z ich strony, oczywiście dużo bluzg itp. Wywieszają dwie flagi „K 6 „ oraz „Młode pokolenie”.

Jako, że od Nas wiara nie wytrzymała ciśnienia (w tym fani Śląska Wrocław) od razu z początkiem meczu przeskakuje sektor buforowy i biegną w stronę Polonii. Gości gazuje ochrona i nic większego z tego nie wychodzi.

Nas na sektorze około 1,5 –2 tyś, prowadzimy bardzo dobry doping przez cały mecz (oczywiście  nie oszczędzamy bluzg w stronę kibiców gości). Ultrasi zaprezentowali w pierwszej połowie oprawę poświęconą rocznicy Naszej długiej zgodzie z Chełmianką „ 27 LAT RAZEM TO NIE CUD, TYLKO MY NA CAŁY WSCHÓD”, zaś w drugiej połowie była oprawa poświęcona Naszej zgodzie ze Śląskiem.
W pierwszej połowie spaliśmy flagę Polonii. Pod koniec pierwszej połowy 2 chętnych przeskakuje przez pot od strony krytej i  prawie by zerwało flagę Poloni lecz szybko orientują co się dzieje i zrywają ją z płotu. W tym samym czasie część fanów Motoru i Śląska przeskakuje przez sektor buforowy w celu konfrontacji z Polonią, lecz solidna klatka uniemożliwia obustronną konfrontację. Po pewnym czasie wracają na sektor.

Polonia wiesza flagę powtórnie lecz już na sektorze na drabinkach do opierania. W 80 minucie opuszczają stadion i nic już godnego uwagi się nie działo.
Podsumowując: Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Motoru z odrobiną atrakcji lecz mogłoby się to inaczej skończyć. Polonia najbardziej zakompleksiona i spinająca się ekipa jaka dotychczasowo odwiedziła Nasz stadion przez najbliższe lata.
Na meczu obecne Nasze zgody w dobrych liczbach, oczywiście dziękujemy na wsparcie!