Wigry Suwałki – Motor Lublin 23.03.2014

x-defaultRelacjonuje kibic Motoru: Nas w Suwałkach 183 osoby w tym 24 kibiców Śląska (dzięki). Już na samej zbiórce psy zaczęły robić nam problemy i z 3 autokarów mogły wyjechać tylko dwa. Na naprędce zorganizowaliśmy kilkanaście fur. Podróż w pierwszą stronę przebiegła bez historii. Na miejsce dojechaliśmy tuż przed rozpoczęciem meczu, ale z uwagi na powolne wpuszczanie, ostatnie osoby weszły do klatki przed zakończeniem pierwszej połowy.

Niektórym osobom udało się wejść za friko. Paru chłopaków głównie z zakazami zostało pod stadionem. Na płocie powiesiliśmy 3 flagi w tym jedną małą Śląska Wrocław. Niestety piłkarze ponieśli kolejną porażkę, mimo że do 83 minuty jeszcze prowadzili. Tym samym w przeciągu ostatnich 5 lat była to już 78 porażka Motoru o ligowe punkty!!! Z perspektywy sektora gości gospodarze niezbyt byli widoczni, coś tam ultrasowali i chyba dobrze dopingowali.

Po meczu szybka zawijka i powrót do domu. Niestety na jednej ze stacji benzynowych doszło do wymuszonego postoju ze względu na milicyjną prowokację w wyniku czego, jeden z naszych ziomków został pokręcony i prawdopodobnie będą mu kleić czynną napaść na psiarza. Sytuacja dosłownie jakby specjalnie przygotowana, podstawiony tajniak panoszący się po sklepie..

Podczas tej spektakularnej akcji psy w ogóle nie żałowały gazu, debile zagazowując pół sklepu. Dodatkowo posypały się mandaty za zaśmiecanie w wysokości 500 złotych! Ostatecznie dotarliśmy do Lublina około 1:00 w nocy. AVE MOTOR!!!

Relacjonuje Kibic Wigier: Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, w szeregach kibiców Wigier wywołał dosyć spore ciśnienie. Prace nad głównym punktem oprawy zakończyły się na ranem w dniu meczu… Niczym była zarwana noc dla kilku kibiców… czego nie robi się dla klubu. Niestety tego dnia pogoda nie sprzyjała, pochmurno i deszczowo co odstraszyło sporą część niedzielnych kibiców. Nasz młyn tego dnia prezentował się poniżej naszych oczekiwań… Było nas w porywach do 200 osób.

Na płocie wywieszamy 4 flagi w tym nową ” FC Przebród”. Od dnia dzisiejszego Przebród stał się fan clubem Wigier. Jest to nasz pierwszy oficjalny FC. Na mecze SKS-u jeździ ok 10 os z tej miejscowości, są aktywni również na wyjazdach. W pierwszej połowie prezentujemy sektorówkę „koszulkę” w asyście ok 20 flag na kijach, do tego do góry unosimy transparent z napisem NA ZAWSZE DOBRA MARKA. Jak sie okazało to nie koniec atrakcji na dzisiejszy dzień… W drugiej częsci spotkania unosimy do góry malowaną sektorówkę z naszym słynnym motywem z flagi „Forza Wigry” czyli czacha + napis SKS, całość dopełniało biało-niebieskie tło. Unosimy również trans z napisem: PIRACI ZNAD CZARNEJ HAŃCZY. Całość dała bardzo dobry efekt. Doping prowadzimy dobry przez całe spotkanie, chwilami naprawdę było nas dobrze słychać.

Jeżeli chodzi o gości to wykorzystali całą pulę biletów i w sektorze gości pojawili się w ok 150 os, wywieszają kilka flag. Prowadzą doping dopiero od drugiej połowy. Nasi piłkarze wygrywają i nie tracimy nadziei na awans do I ligi.

Fotoreportaż z meczu: Wigry Suwałki – Motor Lublin 23.03.2014