Relacja i zdjęcia: Motor Lublin – Lewart Lubartów 31.10.2015

Niestety w dniu wczorajszym Motor doznał pierwszej porażki o ligowe punkty na Arenie Lublin 0:1. Pogromcą okazał się beniaminek – Lewart Lubartów. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się kibice na trybunach. Ostatni pojedynek w tej rundzie na własnym stadionie zgromadził 2397 widzów, z czego aż 800 fanatyków zajęło miejsca w sektorze H. Równie liczny młyn wystawili kibole z Wesołej Ferajny.

W pierwszej połowie wisiał okazyjny transparent: „W Lubartowie sprawa jasna – Motorowcy władcy tego miasta” + na gnieździe „SL’07” z herbami Motoru i Lubartowa. Natomiast w drugiej połowie płot zdobiły już tylko nasze flagi. W sumie tego dnia pojawiły się następujące płótna: „Motor Lublin”, „Lubartów&Niemce”, „Lubartów”, „Wesoła Ferajna”, „Ave Motor” oraz transparenty: „Tabus PDW”, „Maradona, Przemek PDW” (dla kibiców Śląska). Tradycyjnie doping prowadzony był przez całe spotkanie w asyście dwóch bębnów. O dziwo zawitali do nas goście w liczbie ok. 25 osób z jedną flagą.

Na oddzielną uwagę zasługują fanatycy Motoru z Lubartowa, bowiem na to spotkanie kibice z SL’07 przygotowywali się szczególnie. Na tydzień przed meczem namalowali oni 7 herbów – część z tych malunków powstała w samym Lubartowie, zaś pozostałe w jego okolicy. Ponadto tuż przed meczem wywiesili oni transparenty zachęcające do przyjechania na mecz Motoru oraz pojawiły się plakaty na lubartowskich osiedlach. Specjalnie na ten mecz ekipa SL’07 wydała nową serię naklejek oraz vlepy okolicznościowe z hasłem wszystkim już znanym – „W Lubartowie sprawa jasna Motorowcy władcy tego miasta”. Vlepka ta dołączona została do 12 numeru BLIND FURY (nakład gazetki wyczerpany – 100 sztuk). Tego dnia ekipa „SL’07” pojawiła się w 25 głów + pozostali kibice z tego miasta. Podczas meczu nie zabrakło takich  okrzyków jak „Lubartów miastem Motoru”.

Mecz z Lewartem był ostatnim pojedynkiem na Arenie w rundzie jesiennej. Zostały nam już tylko mecze wyjazdowe a później czeka nas długa przerwa zimowa, którą należy dobrze wykorzystać. Zachęcamy wszystkich Motorowców do ciężkich treningów! Walczyć, trenować nasz Motor musi panować! AVE MOTOR!

Fotoreportaż z meczu: Motor Lublin – Lewart Lubartów 31.10.2015 – Aleksandra Steć – 44 zdjęcia