Relacja i zdjęcia: Avia Świdnik – Motor Lublin 21.11.2015

Na mecz z Avią Świdnik otrzymaliśmy tylko 300 biletów, stąd nie robiliśmy żadnej promocji wokół tego wyjazdu. Do Świdnika zawitaliśmy jednak w 335 osób (w tym 8 kibiców Chełmianki i  10 Śląska Wrocław) z czego 15 osób zostało pod stadionem. Na płocie zawisły następujące flagi: „Władcy Wschodu”, „Motorowcy”, „Bandycki klub”( debiut jeśli chodzi o mecze Motoru), przez chwilę wisiała również flaga „Tylko Motor”.

Ponadto zawisły dwa transparenty: „Stop islamizacji” i „PDW” dla Kolegi. Specjalnie na ten mecz został przygotowany gadżet w postaci żółtej czapki zimowej, co dało ciekawy efekt wizualny. Tego dnia bezdyskusyjnie nasz doping był najlepszy ze wszystkich wyjazdów w rundzie jesiennej. Oczywiście nie mogło zabraknąć obustronnych bluzgów.

Gospodarze (230-250 – wszyscy w niebieskich pelerynach) pod względem liczby i dopingu prezentowali się słabiej niż w poprzednim sezonie. Przede wszystkim było ich mniej niż na wiosnę, poza tym mieli sporo przestojów w dopingu. W drugiej połowie odpalili kilkanaście rac i świece dymne w asyście flag na kiju.

Po pierwszej połowie Motor przegrywał 1:0, ale całe szczęście w drugiej odsłonie piłkarze stanęli na wysokości zadania i strzelili sąsiadkom 3 bramki, ostatecznie wygrywając derby 3:1. Po każdej strzelonej bramce w sektorze gości w przypływie euforii odrywały się elementy klatki.

Kolejne derby dla Motoru. Przed nami długa przerwa zimowa. Zachęcamy wszystkich kibiców do aktywnego w tym okresie odpoczynku od meczów. To oznacza drogi fanatyku, że nie możesz przespać zimy – idź na trening! AVE MOTOR!

Fotoreportaż z meczu: Avia Świdnik – Motor Lublin 21.11.2015 – Aleksandra Steć – 48 zdjęć