Relacja i zdjęcia: Motor Lublin – Avia Świdnik 13.05.2016

4207 widzów obejrzało trzynastego w piątek mecz Motoru z Avią Świdnik. Nasz młyn prezentował się niezwykle okazale, licząc około 1500 głów! Równie nieźle było na Ferajnie, gdzie zasiadło ok. 400 fanatyków (przede wszystkim stara gwardia). Tego dnia odwiedziły nas delegacje wszystkich naszych przyjaciół – Chełmianka określiła się na ok. 50 osób. Podczas meczu debiutowały na gnieździe dwa nowe bębny (z pieniędzy ze zbiórek) oraz flaga FC Bełżyce. Oprócz tego wisiały takie płótna jak: „Ave Motor”, „Ultras Motor”, „Władcy Wschodu”, „Elita Wschodu”, Wesoła Ferajna” i „Stare ReKSy”.  Dodatkowo zawisło kilka transparentów: „Stop milicyjnym pomówieniom, Świstak trzymaj się – BMH”, „Szu PDW”, „Ś.P. Jożin” a także napis skierowany do sąsiadek po tym jak zajęły miejsca w sektorze gości – „”Kto nie jedzie to cwel”, Avia 11 zer” (komentarz zbędny..). W przebiegu całego spotkania nasz doping był bardzo głośny i stał na równym, wysokim poziomie. Kilkukrotnie do naszych śpiewów włączał się „Trzeci sektor” co wytwarzało super atmosferę i pokazuje to jak olbrzymi potencjał drzemie w lubelskiej rodzinie. Niewątpliwie najlepiej w tym dniu wychodziła nam „Szkocja”.

Gości ponad 80 osób, weszli w drugiej połowie. Coś tam dopingowali, ale z naszej perspektywy byli kompletnie niesłyszalni. Jak tradycja nakazuje, nie obyło się bez bluzgów. W drugiej połowie postanowiliśmy przewietrzyć dawno nieprezentowane przez nas trzy sektorówki (koszulki). W momencie odliczania padła bramka dla Motoru na 2:1 co spotęgowało niezwykłą atmosferę. Niestety w ostatnich minutach meczu chamy/burki zaliczyły trafienie do bramki Sochy i ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2. Przed nami zapowiada się nerwowa końcówka sezonu, ale z drugiej strony, co to byłyby za mecze bez odrobiny emocji! Wszyscy do Radzynia! AVE MOTOR!!!