Żółto – Biało – Niebieska Gwiazdka w Domu Samotnej Matki

Wzorem lat poprzednich Kibice Motoru Lublin zorganizowali akcję Żółto-Biało-Niebieska Gwiazdka. Nauczeni doświadczeniem z ubiegłych lat po raz drugi słowo „Mikołaj” zamienione zostało na słowo „Gwiazdka” a to dlatego, że przedłużamy tym sposobem zbieranie darów dla Domu Samotnej Matki o cały miesiąc.

Od początku listopada Motorowcy przynosili rzeczy, które znajdowały się na liście najbardziej potrzebnych w placówce DSM. Lista została w tym roku zmodyfikowana. Od lat poprzednich różniła się tym, że największą uwagę skupialiśmy na przedmiotach codziennego użytku takich jak: mydło, środki czystości, przybory do kąpieli oraz pielęgnacji ciała maluchów; mniejszą zaś na pieluchach czy mleczkach dla niemowląt. Takie „wytyczne” zostały nam przekazane przez Ks. Huberta Czarneckiego i do nich się dostosowaliśmy informując o nich wszystkie osoby zainteresowane pomocą przy zbiórce.

29 Grudnia udaliśmy się do Domu Samotnej Matki aby przekazać zebrane dary opiekunom placówki. Po krótkiej rozmowie i wspólnych świąteczno-noworocznych życzeniach zostaliśmy obdarowani skromnymi upominkami w postaci piernikowych choinek, które własnoręcznie wykonały siostry na co dzień pracujące w DSM oraz ich podopieczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny dołożyły swoją „cegiełkę” i pomogli w zbiórce darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki. Mamy nadzieję, że tradycja Żółto-Biało-Niebieskiej Gwiazdki na stałe zapisała się już w sercach Motorowców i w przyszłym roku będziemy mogli znowu zawitać do DSM z darami.

 

20161229_200511 20161229_200514 20161229_200553

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*