Podsumowanie przygotowań do rundy wiosennej

Za nami okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2017/18. Po rozczarowującej, wszystkich kibiców Motoru, rundzie jesiennej w klubie doszło do szeregu zmian. Z klubem pożegnał prezes, trener oraz kilku piłkarzy. Przed nami kolejna runda, i co jest już tradycją, przystępujemy do niej pełni wiary i optymizmu. W tej krótkiej notce postaramy się w pigułce przedstawić zmiany, transfery, sparingi tej zimy.

Zacznijmy od zmian, który zaszły w kadrze pierwszego zespołu. Zimą przeprowadzono małą rewolucję kadrową, w wyniku, której z Motorem pożegnało się aż dziesięciu zawodników, w tym gracze z pierwszego składu.

Z klubu odeszli:

Maciej Zagórski, Krzysztof Żukowski, Iwan Dykyj (Avia Świdnik), Damian Falisiewicz (Chełmianka), Ivan Pecha (CD Torrevieja, Hiszpania), Kato, Rafał Król, Piotr Piekarski (Avia Świdnik), Damian Szpak (Radomiak Radom), Łukasz Zaniewski (Korona Ostrołęka)

Do klubu przyszli:

Bramkarz: Mateusz Zając (Wisła Kraków – wypożyczenie)

Obrońca: Radosław Kursa (MKS Kluczbork),

Pomocnicy: Kamil Cholerzyński (Rozwój Katowice), Slaven Jurisa (Górnik Łęczna  – wypożyczenie), Patryk Słotwiński (Wisła Puławy)

Napastnik: Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż)

Oprócz tego w kadrze na wiosnę znalazło się kilku juniorów włączonych ze składu Centralnej Ligi Juniorów: Piotr Piotrowski, Mateusz Chyła, Piotr Kożuchowski, Przemysław Koszel, Olaf Martynek.

W czasie przygotowań do rundy rozegrano sześć gier kontrolnych.

  1. Motor 4:0 Lewart Lubartów (IV liga) (Martynek x2, Paluch, Kaczmarek)
  2. Motor 2:0 Lublinianka (IV liga) (Martynek, Stachyra)
  3. Polonia Warszawa (II liga) 7:0 Motor
  4. Motor 2:0 Chełmianka Chełm (IV liga) (Kaczmarek, Paluch)
  5. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (III liga) 2:1 Motor (Gieraga)
  6. Siarka Tarnobrzeg (II liga) 6:1 Motor (Majkowski)

Podsumowując: 6 meczów, 3 zwycięstwa (3 z zespołami z IV ligi), 3 porażki (jedna z III ligowcem, dwie z zespołami z II ligi), bilans bramkowy: 10 strzelonych, 14 straconych.

Strzelcy w sparingach:

3 – Olaf Martynek

2 – Paweł Kaczmarek, Michał Paluch

1 – Artur Gieraga, Kamil Majkowski, Kamil Stachyra

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*