Motor Lublin 2 – 0 Cosmos Nowotaniec

Szybko, łatwo i przyjemnie. W ten oto sposób można podsumować piątkowe zwycięstwo Motoru nad Cosmosem Nowotaniec. Przed spotkaniem nikt sobie nie wyobrażał innego wyniku niż wygrana podopiecznych Marcina Sasala. Pomimo przegranej w rundzie jesiennej (2:1), w piątkowy wieczór to Motor był faworytem spotkania.

Trener Motoru zaskoczył trochę składem wystawiając od pierwszych minut na prawej obronie Marcina Michotę oraz Patryka Słotwińskiego na lewym boku obrony. Z nowych piłkarzy w wyjściowym składzie oprócz wcześniej wspomnianego Słotwińskiego pojawił się Kamil Cholerzyński i Kamil Majkowski. Już od pierwszych minut Motorowcy ruszyli na przeciwników. Odzwierciedleniem tego była bramka z główki Patryka Szysza w 9 minucie spotkania. W następnych minutach w dalszym ciągu to Motor przeważał na boisku lecz brakowało skuteczności. Najpierw bramki z dystansu próbował Kamil Cholerzyński, a później Tomasz Tymosiak. W 24 minucie obrońców Motoru zaskoczyli podopieczni trenera Ireneusza Zarzyki. Piotr Laskowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawłem Sochą. Na nasze szczęście to ten drugi wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. W 37 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się 18 letni Patryk Szysz. Pomocnik znakomicie odnalazł się w polu karnym i wykorzystał zamieszanie po czym pokonał Mateusza Krawczyka. Do przerwy Motorowcy prowadzili 2:0.

Po zmianie stron nasi piłkarze nadal atakowali na bramkę Cosmosu. Swoje sytuacje na strzelenie bramki miał Kamil Stachyra oraz Marcin Kaczmarek, ale brakowało skuteczności. W 63 minucie powinno być już 3:0, ale Tomasz Tymosiak nie trafił do pustej bramki. Następnie w dogodnych sytuacjach pudłował także Majkowski oraz Szysz. W 72 minucie mogliśmy być świadkami pięknego gola zdobytego przez Patryka Szysza. Młody pomocnik w polu karnym uderzył z przewrotki, ale bramkarz Cosmosu zaliczył świetną paradę. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło. Warto odnotować, że w 74 minucie na boisku pojawił się Slaven Jurisa, który do Motoru jest wypożyczony z Górnika Łęczna. Na pewno cieszy wygrana Mootru i przede wszystkim zaangażowanie naszych piłkarzy. Wyróżnić możemy też zdobywcę dwóch bramek, Patryka Szysza. Dla niego było to trzecie trafienie w tym sezonie. Po piątkowym spotkaniu Motor awansował na 8 pozycję w tabeli. Za tydzień piłkarzy Motoru czeka wyjazd do Jarosławia z miejscowym JKS.

Motor Lublin – Cosmos Nowotaniec 2:0 (2:0)

Bramki: Szysz (9, 37).

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Tadrowski, Słotwinski, Kaczmarek (90 Koszel), Cholerzyński, Tymosiak (64 Kamiński), Szysz (74 Jurisa), Stachyra, Majkowski (80 Paluch).

Cosmos: Krawczyk – Pluskwik, Suchocki, Sobota, Michał Misiak, Krzysztoń, Maślejak, Laskowski (88 Łeń), Maluga (90 Natkaniec), Rak (81 Majka), Zarzyka (73 Marcin Misiak).

Żółte kartki: Gieraga, Cholerzyński (Motor).

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko).

Widzów: 2415.