Soła Oświęcim – historia spotkań i prezentacja rywala

Już jutro, w środę, Motorowcy rozegrają czwarty mecz tej wiosny. Rywalem żółto-biało-niebieskich będzie zespół Soły Oświęcim. Spotkanie to, miało być pierwotnie inauguracją rundy wiosennej dla obu zespołów, jednak z powodu fatalnego stanu murawy w Oświęcimiu, mecz który miał zostać rozegrany 4 marca, został przeniesiony na 29 dnia tego miesiąca.

Dla Motorowców będzie to trzeci z rzędu mecz wyjazdowy. Po pokonaniu u siebie Cosmosu oraz wyjazdowych wygranych w Jarosławiu i Daleszycach, Motorowcy powalczą o kolejny komplet punktów, który jednocześnie pozwoli zmniejszyć straty do czołówki. Co ciekawe jutrzejsze starcie będzie pojedynkiem jedynych dwóch ekip, które wiosną jeszcze nie zaznały porażki.

Soła Oświęcim to klub o prawie stuletniej historii, założony w 1919 roku. Dla zespołu z Oświęcimia największym sukcesem w historii klubu jest zajęcie 5 miejsce na czwartym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2013/14. Trenerem klubu jest Sebastian Stemplewski.

Oświęcim to blisko 40-tysięczna miejscowość położona na styku dwóch województw – śląskiego oraz małopolskiego. Na sportowej mapie Polski, bardziej niż Soła, znany jest hokejowy zespół Unii, który kilkukrotnie sięgał po mistrzostwo naszego kraju.

Historia spotkań

Dla Motoru obecny sezon jest pierwszym w historii, w którym mierzy się z zespołem Soły Oświęcim. Co więcej, Motor nigdy nie rywalizował z żadnym innym klubem z Oświęcimia zarówno w lidze, jak i Pucharze Polski. Pierwszy mecz obu klubów był także inauguracją sezonu 2016/17. 6 sierpnia 2016 roku, na Arenie Lublin, Motor uległ zespołowi z Oświęcimia 0:1.

Skrót meczu:

Mecz zostanie rozegrany jutro, 29 marca 2017 roku, o godzinie 16:00 w Oświęcimiu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*