Relacja i zdjęcia: Motor Lublin – AZS Podlasie Biała Podlaska 15.04.2017

W 24 kolejce ligowych zmagań podejmowaliśmy u siebie drużynę AZS’u Podlasie Biała Podlaska. Na trybunach Areny Lublin tego dnia zasiadło 3215 widzów, z czego ponad 900 osób tworzyło młyn na sektorze H. Doping podczas tego meczu stał na wysokim poziomie. Nasz sektor przez całe spotkanie zdobiło 5 flag: ”Motor Lublin z czaszką”, ”Rejowiec”, ”Władcy Wschodu”, ”Lubartów”, ”Ave Motor” oraz dwa transparenty ”Arena nie dla Górnika” i ”Górnik tylko w Łęcznej” przywieziony przez kiboli Górnika. W drugiej połowie na płocie pojawiła się również flaga naszych braci z Chełma – ”Zawsze wierni tylko Tobie”. Tradycyjnie już na Wesołej Ferajnie zawisły dwie fany: ”Stare ReKSy” i ”Wesoła Ferajna”. Na tym meczu wspomagało nas ponad 50 fanatyków Chełmianki, 35 kiboli Górnika i pojedyncze osoby ze Śląska Wrocław. Goście po przedmeczowych przygodach na trasie ostatecznie w klatce pojawiają się w liczbie ok. 80 osób bez żadnych flag, a barwy Podlasia widoczne były tylko u pojedynczych osób. Tradycyjnie już próbowali nas zaczepić, ale na niewiele się to zdało, gdyż mało kto zwracał na nich uwagę. Ostatecznie poleciało w ich stronę kilka okrzyków m.in. „Podlaskie śmiecie wy dla nas nie istniejecie”. W tym dniu zdecydowanie bardziej interesował nas doping dla naszej drużyny, która do 69 minuty przegrywała 1:0. Wynik końcowy pokazał, że było warto, a ostatnie 20 minut na trybunach to było istne szaleństwo. Pieśń „Koziego Grodu Duma” wychodzi nam coraz głośniej i melodyjniej, a do jej śpiewania zaczyna podłączać się także sektor I.

Do tej pory w rundzie wiosennej żadnemu zespołowi nie udało się jeszcze zatrzymać piłkarzy naszej ukochanej drużyny i kolejny raz zwyciężamy, tym razem 3:1. Po meczu dziękujemy zawodnikom za walkę i wspólnie świętujemy wygrane spotkanie.

Fotoreportaż z meczu: Motor Lublin – AZS Podlasie Biała PodlaskaDorota Gębka – 52 zdjęcia

Fotoreportaż z meczu: Motor Lublin – AZS Podlasie Biała PodlaskaAleksandra Steć – 55 zdjęć

Kopiowanie naszych zdjęć na fejsbuka i na strony www przez serwisy kibicowskie możliwe jest tylko za naszą wcześniejszą zgodą.