MKS Trzebinia/Siersza – historia spotkań i prezentacja rywala

Już jutro, wyjątkowo bo w piątek, piłkarze Motoru stanął przed szansą objęcia pozycji lidera, na której ewentualnie utrzymają się przynajmniej do soboty do godziny 19. Na Arenę Lublin przyjeżdża zespół MKS Trzebinia/Siersza, który walczy o ligowy byt.

Po ubiegłotygodniowej arcyważnej wygranej w Rzeszowie nad zespołem Stali oraz przełożeniu meczu Garbarni z Wierną, Motorowcy wskoczyli na pozycję wicelidera. Do zmiany doszło także na szczycie tabeli, bowiem KSZO dzięki wygranej z Orlętami Radzyń wróciło na pozycję sprzed dwóch kolejek.

Obecna kolejka może być bardzo ważna dla układu tabeli. Jeżeli Motor wygra w piątek, a KSZO przegra w wyjazdowym pojedynku z Resovią to Motorowcy zostaną nowym liderem. Nawet w przypadku wygranej Garbarni w meczu z Podlasiem, to Motorowcy będą wyżej w tabli dzięki lepszemu bilansowi spotkań z zespołem z Krakowa. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie drużyny walczące o awans rozegrały taką samą ilość spotkań, więc tabela może być złudna.

Jednak o punkty w piątek z pewnością nie będzie łatwo. MKS Trzebinia/Siersza wciąż walczy o utrzymanie, a punktów potrzebuje jak tlenu. W ostatniej kolejce pokonał u siebie Cosmos Nowotaniec 2:1. W 23 meczach MKS uzbierał 23 punkty, na co złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisy oraz 14 porażek. Dla każdej drużyny, która gra z Motorem jest to najważniejszy mecz w rundzie, każdy chce się pokazać i utrzeć nosa faworytowi. Tym bardziej, że Motorowcy mogą się poszczycić kompletem dziewięciu wiosennych zwycięstw.

MKS Trzebinia/Siersza to klub założony w 2000 roku. Powstał w wyniku fuzji klubów Hutnik Trzebinia oraz Górnik Siersza. Największym sukcesem MKSu jest zajęcie 16 miejsca na czwartym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2014/15.

Historia spotkań

Obecny sezon jest pierwszym w historii starć Motoru z MKSem. Pierwszy historyczny mecz odbył się w Trzebini-Sierszy 17 września 2016 roku. Gospodarze wygrali wówczas 3:1. Bramki strzelali Mizia, Włodyka, Gawęcki, a honorową bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Piotr Piekarski.


Mecz zostanie rozegrany w piątek, 28 kwietnia 2017, na Arenie Lublin o godzinie 19:00.

 

 

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*