Relacja: Polska – Szwecja EURO U-21 19.06.2017

Mimo iż sezon ligowy się zakończył, to większości z nas było dane spotkać się wspólnie na Arenie jeszcze raz, a to za sprawą EURO U-21. Po inauguracyjnym meczu ze Słowacją, kolejnym rywalem reprezentacji Polski była Szwecja. Smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, iż Szwedzi zapowiedzieli liczny przyjazd do Koziego Grodu, a w dodatku mieli zorganizować przemarsz ulicami Lublina prosto na stadion. Jak się później okazało, chwilę po godzinie 18 ze Starego Miasta wyruszyła grupa licząca około 2500 głów, która pochodem dotarła pod Arenę.

Szwedzcy kibice zasiedli w sektorach D oraz C i zajęli prawie całą prostą za bramką. Trzeba przyznać, że bardzo dobrze oflagowali swój sektor, który zdobiło kilkadziesiąt flag w barwach Szwecji. Warto zaznaczyć, że Szwedzi swój doping rozpoczęli już ponad godzinę przed meczem i wychodziło im to bardzo dobrze. My natomiast podobnie jak w pierwszym spotkaniu, doping rozpoczynamy od odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, a że na stadionie pojawiło się 14 651 widzów, to efekt był miażdżący. Podobnie jak w pierwszym meczu naszej reprezentacji, Polska szybko obejmuję prowadzenie, a to zmotywowało nie tylko młyn, ale również cały stadion, który przyłączał się do śpiewów, co momentami dawało znakomity efekt. Z upływem czasu sytuacja na boisku diametralnie się zmieniała na korzyść naszych rywali, lecz mimo tego nasi piłkarze mogli liczyć na konkretne wsparcie z trybun, co w ostateczności zaowocowało bramką z rzutu karnego w samej końcówce spotkania.

Młyn na meczu ze Szwecją liczył ponad 1000 głów, a na tą liczbę składała się grupa kilkuset fanów Lubelskiego Motoru oraz grupy kibiców: Śląska Wrocław, Górnika Łęczna, Chełmianki Chełm, Hetmana Zamość, Orląt Radzyń Podlaski, Korony Kielce, jak i również pojedyncze osoby z innych ekip. Sektor H zdobiły trzy flagi Lubelskiego Motoru, kilka fan naszych fan clubów oraz płótna Hetmana Zamość, Górnika Łęczna, Chełmianki, Orląt Radzyń i Montexu Lublin.
Piłkarze rzutem na taśmę remisują spotkanie ze Szwedami 2:2 i po meczu wspólnie z nimi świętujemy wywalczenie jednego punktu.

 

Warto dodać, że kilka dni później na meczu reprezentacji Polski z Anglią, który był rozgrywany w Kielcach, byliśmy obecni w 20 osób z flagą.

WIELKA POLSKA ZJEDNOCZONA!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*