Młodzież Motoru lepsza od Stali Poniatowa w Pucharze Polski

Drużyna Motoru Lublin złożona w głównej mierze z juniorów nie miała problemów z pokonaniem Stali Poniatowa w 1/4 finału Pucharu Polski LZPN. Lublinianie po bramkach Szymona Raka i Michała Budzyńskiego pokonali zespół z ligi okręgowej 2:0.

KOMENTARZ TRENERA

Tomasz Jasik (trener Motoru Lublin CLJ):  Najważniejsze jest to, że wygraliśmy 2:0. Naszym zadaniem było wywalczenie awansu do następnej rundy i to się udało. Cieszymy się, że trenerzy pierwszego zespołu obdarzyli nas zaufaniem i w głównej mierze dali szansę juniorom. Chłopcy zagrali, jako seniorzy i jest to dla nich spore wyróżnienie. Myślę, że wykorzystaliśmy tę szansę. Byliśmy dzisiaj zespołem lepszym i prowadziliśmy grę. Gospodarze bardzo mądrze się bronili, dlatego trudno było nam strzelać bramki. Udało się dopiero w 44′ po rzucie karnym. Rywale próbowali odbierać nam piłkę i odgrażać się kontrami, ale nie daliśmy im na to zbyt wielu okazji. Posiadanie piłki, niezła gra w defensywie i ofensywie to elementy, które dały nam dzisiaj zwycięstwo. Na początku meczu mieliśmy dość klarowną sytuację i gdybyśmy wtedy trafili, to pewnie grałoby nam się łatwiej. Niestety jej nie wykorzystaliśmy i dopiero przy stanie 2:0 poczuliśmy się pewniej. Mogliśmy wtedy wpuścić na boisko zawodników, którzy mniej grają w lidze. 

NASTĘPNA RUNDA

W półfinale Pucharu Polski LZPN Motor Lublin zagra na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola.

Stal Poniatowa – Motor Lublin 0:2 (0:1)
Bramki: Szymon Rak 44′ (rzut karny), Michał Budzyński 52′

Motor: Socha – Kraśniewski (81′ Baryła), Cichocki, Dobrzyński, Buczek, Rak (90′ Niewiński), Jaśkiewicz (73′ Dusiło), Michota,Tkaczuk (78′ Pupeć), Budzyński (58′ Kożuchowski), Pryliński (55′ Pęcak)

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin).

źródło: Lubsport.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*