Motor liderem?

Motor Lublin jednak ma szansę na walkower za mecz z Podhalem Nowy Targ

Przypomnijmy, że w pierwszych trzech meczach Podhala Nowy Targ w obecnych rozgrywkach (1:0 z Motorem Lublin, 5:0 z Karpatami Krosno 5:0 i 1:1 z Unią Tarnów) na boisku pojawił się pozyskany latem z Resovii Sebastian Dziedzic. Okazało się, że zawodnik nie mógł grać, ponieważ działacze jego klubu nie opłacili w związku kary za wcześniejsze żółte kartki z poprzedniego sezonu. 

Gdy sprawa wyszła na jaw, kluby z Lublina, Krosna i Tarnowa domagały się sprawiedliwości. Jednak Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, prowadzący w tym sezonie rozgrywki trzeciej ligi grupy IV, wysłał pismo do lubelskiego klubu, w którym napisano, że zmiany wyników meczów nie będzie, ponieważ nie ma stosownego zapisu w regulaminie rozgrywek. 
Tymczasem udało nam się dowiedzieć, że sprawa może wrócić do Podkarpackiego ZPN. Działacze Motoru mieli prawo skierować sprawę do drugiej instancji, czyli Komisji d.s. Piłkarstwa Profesjonalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej, by poznać wykładnię przepisów. I tak właśnie zrobili. 
Prawdopodobnie, Polski Związek Piłki Nożnej w środę podejmie decyzję o powrocie sprawy do Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN. Pojawiają się głosy, że nie może być tak różnej interpretacji regulaminu w Wojewódzkich ZPN, prowadzących rozgrywki trzeciej ligi. Nawiasem mówiąc, chodzi o fakt, że jednym zespołom w przypadku takiej sytuacji grozi walkower, a innym „pogrożenie palcem” i tym samym ucieczka od odpowiedzialności. 

W przypadku decyzji o odebraniu punktów Podhalu, dzięki walkowerowi Motor awansowałby na pierwsze miejsce w tabeli.

Źródło: Kurier Lubelski

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*