Konrad Nowak zapewnił Motorowi komplet punktów.

Bardzo trudny mecz za piłkarzami Motoru Lublin. Wisła Sandomierz na swoim stadionie w tym sezonie nie zachwyca, ale w niedzielę ekipa Jarosława Pacholarza postawiła żółto-biało-niebieskim ciężkie warunki. Podopieczni Marcina Sasala długo męczyli się z niżej notowanym rywalem, jednak ostatecznie udokumentowali swoją wyższość złotym golem Konrada Nowaka.

Lublinianie dość przeciętnie rozpoczęli niedzielne spotkanie. Co prawda w 4′ niezły strzał oddał Igor Korczakowski, lecz z tą próbą problemów nie miał golkiper Wisły. Sandomierzanie odpowiedzieli groźną kontrą z 15′, jednak uderzenie jednego z nich zablokował Artur Gieraga i akcja zakończyła się jedynie rzutem rożnym. W kolejnych minutach grę na swoje barki wziąć próbował Tomasz Tymosiak, ale w jego próbach wyraźnie brakowało precyzji. Po stronie gospodarzy wyróżniał się doświadczony Jarosław Piątkowski. Przed przerwą 35-latek dwukrotnie mógł pokonać Pawła Sochę. Najpierw minimalnie przestrzelił, a później z jego uderzeniem poradził sobie golkiper Motoru. Podopieczni Marcina Sasala mogli trafić po rzucie rożnym, lecz piłka po strzale Artura Gieragi wylądowała w rękach bramkarza.

Na drugą odsłonę żółto-biało-niebiescy wybiegli bez korekt w składzie. Nadal próbował Tomasz Tymosiak, ale to nie był dzień środkowego pomocnika gości. Doświadczony szkoleniowiec lublinian próbował wstrząsnąć zespołem i w 54′ zdecydował się na dokonanie potrójnej zmiany. Na boisku pojawili się Szymon KamińskiKamil Oziemczuk i Konrad Nowak. Ten ostatni już pięć minut później mógł trafić na 1:0, jednak przestrzelił z ostrego kąta. 240 sekund później jeszcze lepszą okazję miał Kamil Majkowski, ale nie potrafił wygrać pojedynku jeden na jeden z bramkarzem z Sandomierza. W 70′ przed podobną szansą stanął Jarosław Piątkowski, lecz Paweł Socha ponownie uchronił swój zespół przed stratą bramki. Motor zadał decymujący cios w 79′. Piłka trafiła na lewą stronę boiska, a precyzyjne dośrodkowanie w pole karne uderzeniem głową na gola zamienił Konrad Nowak. Wiślacy dążyli do wyrównania, a przyjezdni groźnie kontrowali. Ostatecznie wynik niedzielnej konfrontacji nie uległ już zmianie. Żółto-biało-niebiescy wygrali 1:0 i wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Motor Lublin podejmie Chełmiankę Chełm (21 października, 17:00).

Wisła Sandomierz – Motor Lublin 0:1 (0:0)
Bramka: Konrad Nowak 79′

Motor: Socha – Michota, Gieraga, Tadrowski, Słotwiński, Korczakowski (54′ Kamiński), Tymosiak, Majkowski (77′ Dzięgielewski), Kaczmarek, Słotwiński (54′ Oziemczuk), Kozban (54′ Nowak)

Żółta kartka dla Motoru: Szymon Kamiński
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

źródło: Lubsport.pl