Biuletyn Kibice Razem

Za nami kolejny etap realizacji projektu Kibice Razem. W tym okresie wzięliśmy udział w ponad 40 meczach rozgrywanych w Lublinie oraz na wyjeździe. Zorganizowaliśmy Motorowy Dzień Dziecka i mini projekt na EURO U21 2017. Współpracowaliśmy z klubem przy odwiedzinach piłkarzy na półkoloniach dziecięcych i w przedszkolach, wspomagaliśmy akcję #1950 karnetów oraz organizację prezentacji drużyny. To tylko kilka, z wielu działań podjętych w 2017 roku. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania działalności projektu.

Podsumowanie zrealizowanych działań.

1) Prowadzenie lokalnego ośrodka pn. Kibice Razem na terenie Miasta Lublin, w lokalu udostępnionym przez wnioskodawców inicjatywy lokalnej, wraz z zapewnieniem zasobów rzeczowych niezbędnych do realizacji zadania. 

Ośrodek Kibice Razem mieści się w lokalu udostępnionym przez wnioskodawców inicjatywy lokalnej przy ul. Noworybnej 3 w Lublinie. Otwarty jest w dniach od poniedziałku do piątku przez minimum 5 godzin dziennie, dostępny dla wszystkich kibiców Motoru Lublin, mieszkańców miasta Lublin zainteresowanych działaniami ośrodka, przedstawicieli lokalnych mediów oraz władz. Ośrodek stanowi miejsce spotkań, warsztatów oraz zajęć dla dzieci.

2) Zatrudnienie osoby koordynującej działalność ośrodka, w celu zapewnienia codziennego  i bezpośredniego kontaktu z kibicami oraz koordynacji działań ośrodka w zakresie realizowanego zadania;

Jakub Łacek – koordynator projektu Kibice Razem posiada ogromną znajomość specyfiki i problemów lokalnego środowiska kibiców, wiarygodność w środowisku lokalnych kibiców wynikającą z wieloletniego zaangażowania w działania w środowisku oraz utworzenie Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin Motorowcy, zdolności aktywizujące lokalną społeczność. Wysoka motywacja zatrudnionego koordynatora, gotowość do długoterminowego zaangażowania się w projekt, umiejętność pracy w zespole, dyspozycyjność, mobilność, zdolności organizacyjne, logistyczne  i interpersonalne wykorzystuje w codziennej pracy w ramach projektu pn. Kibice Razem.

3) Współpracy ze środowiskiem piłkarskim, w tym ze związkami sportowymi, klubami  i stowarzyszeniami sportowymi, lokalnymi mediami i dziennikarzami sportowymi, szkołami w zakresie realizowanych działań;

W ramach projektu współpracowano z przedstawicielami klubu Motor Lublin, którego piłkarze odwiedzają ośrodek regularnie, spotykając się z kibicami oraz mieszkańcami miasta, promując aktywny styl życia i sport w Lublinie. W trakcie realizowania zadania podjęto szereg działań, wśród których wyróżnić można następujące:

W dniu 25 marca zorganizowano koncert z cyklu „Świadomi Patrioci”. Gośćmi naszego ośrodka byli Anna i Andrzej Kołakowscy. Zgromadzeni kibice w pierwszej części wydarzenia mieli możliwość wysłuchania prelekcji prowadzonej przez Annę Kołakowską, która dotyczyła historii żołnierzy podziemia antykomunistycznego w Polsce. Pani Anna w bardzo ciekawym wykładzie przedstawiła zgromadzonym sylwetki tych najbardziej znanych partyzantów, ich przekonania i wartości, którymi się kierowali. Jak sama stwierdziła była to tylko mała namiastka wiedzy ponieważ jej ogrom; gdyby temat był przedmiotem na studiach, zajął by minimum 3 semestry. Po wysłuchaniu przedmowy nadszedł czas na główny punkt wieczoru, koncert Pana Andrzeja Kołakowskiego. Każdy kto kiedykolwiek uczestniczył w spektaklu, który tworzy Bard może wyobrazić sobie, że 80 minut jego występu minęło w oka mgnieniu. W koncercie artysty nie zabrakło takich hitów jak: „Oskarżeni o wierność”, „Ballada o II konspiracji” czy „Epitafium dla Majora Ognia” a zaśpiewana na koniec „Przysięga” jak zwykle została nagrodzona owacjami na stojąco. Na zakończenie nie obyło się oczywiście bez wspólnych zdjęć z małżeństwem Kołakowskich jak i autografów dawanych na okładce najnowszej; koncertowej, płyty Andrzeja Kołakowskiego.

 

Projekt Kibice Razem Motor Lublin został również włączony w przygotowanie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Duńczyk Cup 2017.  Na obiektach sportowych Areny Lublin pojawili się zawodnicy akademii piłkarskich takich drużyn jak Lech Poznań, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Korona Kielce, Slovan Bratysława, Karpaty Lwów, Śląsk Wrocław, FCB Escola Varsovia, Motor Lublin, Lublinianka. Koordynatorzy projektu byli obecni na obydwu dniach turnieju, wspierając organizatorów oraz organizując mały poczęstunek dla widzów, nie tylko tych najmłodszych.

Zorganizowanie poczęstunku było możliwe dzięki współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, który zakupił dla projektu Kibice Razem w Lublinie maszyny do robienia popcornu i waty cukrowej. Dzięki temu, na każdym festynie, meczu czy turnieju będzie możliwe zorganizowanie małego poczęstunku

Dzięki współpracy z jednym z największych portali kibicowskich w Polsce – 12zawodnik.pl o czytelni założonej w projekcie Kibice Razem Motor Lublin dowiedzieli się kibice w całym kraju. Artykuł: http://www.12zawodnik.pl/publicystyka/kibic-ksiazkowy/id:58c1b15b82938

W dniu 7 maja 2017 oku odbył się  trening dopingu na Arenie Lublin przed meczem z Avią Świdnik, przygotowano nowe multimedialne wersje śpiewnika kibiców Motoru Lublin i spisano teksty przyśpiewek.

12 maja spotkała się grupa robocza MotorLublin.com celem rozdzielenia działań i usprawnienia działania serwisów kibiców Motoru Lublin zarówno na stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych.

13 maja zorganizowany został wyjazd kibiców do Ostrowca Świętokrzyskiego, na którym zameldowało się ponad 800 fanatyków Motoru. W niedługim czasie po wyjeździe, 15 maja koordynatorzy projektu udali się do Janowa Lubelskiego wraz z Dariuszem Łapińskim – koordynatorem centralnym – celem przygotowania pobytu dzieci z ośrodków Kibice Razem w Legnicy, Gdańsku, Wrocławiu oraz Zabrzu a także zorganizowania spotkania roboczego wszystkich działających ośrodków Kibice Razem.

Następnie koordynatorzy przygotowali promocję medialną zbiórki dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt, która odbyła się podczas Pucharowego meczu z Lublinianką Lublin w dniu 24 maja 2017 r. po tym meczu Kamil Cholerzyński – zawodnik Motoru Lublin przekazał na rzecz ośrodka Kibice Razem Motor Lublin swój medal zdobyty w Pucharze.

Podczas meczu finałowego Motor Lublin – Lublinianka, 24.05.2017 r. o godzinie 18:00 razem z klubem zorganizowano zbiórkę żywności i innych produktów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie!

 

W sobotę 3 czerwca przed ostatnim domowym meczem Motoru na Arenie Lublin w tym sezonie ośrodek Kibice Razem Motor Lublin wspólnie z klubem przygotował na stadionie Dzień Dziecka dla najmłodszych kibiców żółto-biało-niebieskich. Impreza rozpoczęła się trzy godziny przed rozpoczęciem meczu Motor Lublin – Unia Tarnów, czyli o 13:30 na terenie pod sektorem G Areny Lublin (obok sektora Ultras). Podczas Motorowego Dnia Dziecka na najmłodszych fanów żółto-biało-niebieskich czekały atrakcje takie jak: dmuchana zjeżdżalnia, bramki do gry w piłkę, wata cukrowa, popcorn, wizyta zawodników, miś Benek – maskotka oraz wiele innych.

Projekt włączył się również w organizację akcji #1950 karnetów oraz Organizację prezentacji drużyny Motoru Lublin.

Ponadto przez cały okres działania projekt współpracował z klubem przy okazji organizacji spotkań z piłkarzami, wizyt w szkołach, przedszkolach i na półkoloniach.

 

4) prowadzenie działań profilaktycznych, edukacyjnych i środowiskowych wśród uczestników projektu, skierowanych do różnych grup społecznych, w tym osób niepełnosprawnych;

Prowadzono szereg działań profilaktycznych, edukacyjnych i środowiskowych wśród uczestników projektu, skierowanych do różnych grup społecznych, w tym osób niepełnosprawnych; polegających na codziennych spotkaniach w świetlicy ośrodka pn. Kibice Razem, zorganizowaniu spotkań z piłkarzami Motoru Lublin, turnieju dla dzieci w grę FIFA, wspólnego odrabiania lekcji, zajęć plastycznych oraz udziału w zajęciach Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

11 kwietnia 2017 roku koordynatorzy projektu Kibice Razem uczestniczyli w zajęciach Fundacji Aktywnej Rehabilitacji Region Lubelski – zajęcia te mają na celu aktywizację i rehabilitację osób niepełnosprawnych, a koordynatorzy uczestniczą w nich w miarę możliwości regularnie organizując również wspólne wyjścia na mecze Motoru Lublin. Dzięki współpracy z Federacją Kibiców Niepełnosprawnych udało się również koordynatorom projektu Kibice Razem zapewnić udział grupie prawie 30 podopiecznych FAR Region Lubelskich w meczach UEFA EURO U21, rozgrywanych w Lublinie.

Podczas turnieju UEFA EURO U21 2017 zorganizowaliśmy doping na sektorze H podczas meczów reprezentacji Polski rozgrywanych w Lublinie oraz mini projekt dla podopiecznych ośrodków Kibice Razem z Zabrza, Gdańska, Legnicy oraz Wrocławia.

IDEA

STWORZYĆ FANTASTYCZNĄ ATMOSFERĘ NA ARENIE LUBLIN

PRZYCIĄGNĄĆ CAŁE RODZINY Z DZIEĆMI

POKAZAĆ LUBLIN JAKO NAJLEPSZEGO GOSPODARZA EURO

ZORGANIZOWAĆ DOPING I OPRAWĘ

ZAPROSIĆ INNE OŚRODKI KIBICE RAZEM NA MECZE REPREZENTACJI POLSKI

ZAPROSIĆ KIBICÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH I PODOPIECZNYCH FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI NA MECZE EURO

Dzieci z zaproszonych ośrodków Kibice Razem miały zorganizowany pobyt w Zoomie Natury w Janowie Lubelskim w weekend pomiędzy meczami. Tam zapewniliśmy im szereg atrakcji, takich jak park linowy, laboratoria wiedzy, zajęcia sportowe, pokaz egzotycznych zwierząt oraz off road jeepami.

W dniach 9 – 10 września 2017 roku drużyna Kibice Razem Motor Lublin wzięła po raz kolejny udział w ogólnopolskim Turnieju Kibice Razem organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej, w którym udział brało w sumie piętnaście drużyn z całej Polski. Drużynie Kibice Razem Motor Lublin udało się wejść do Finału i ostatecznie zajęli drugie miejsce. 

W dniu 9 października 2017 roku koordynatorzy projektu wzięli udział w ogólnopolskich warsztatach projektów Kibice Razem organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Udział w warsztatach wzięli przedstawiciele działających piętnastu ośrodków oraz trzech aplikujących o wejście do projektu od 2018 roku.

Następnego dnia, koordynatorzy wzięli udział w konferencji nt. Współpracy z kibicami piłki nożnej – Kibice Razem organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Konferencję otworzył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu I Turystyki – Jan Widera.

Na konferencji koordynatorzy projektu Kibice Razem Motor Lublin omówili współpracę z Urzędem Miasta Lublin oraz projekty związane z Turniejem UEFA EURO U21 2017, którego gospodarzem był również Lublin.

 

Najważniejszym regularnym działaniem była oczywiście Świetlica Kibice Razem. To tutaj dzieci mogły spędzać czas, bawić się , odrabiać lekcję oraz brać udział w turniejach gier komputerowych.

5) upowszechnianie rodzinnego uczestnictwa w sporcie i kibicowaniu poprzez stworzenie możliwości wzięcia udziału w imprezach sportowych;

Upowszechniania rodzinnego uczestnictwa w sporcie i kibicowaniu poprzez stworzenie możliwości wzięcia udziału w imprezach sportowych jest jednym z nadrzędnych celów projektu Kibice Razem i w raportowanym okresie koordynatorzy skupili się na wypracowaniu wspólnych działań z klubem Motor Lublin celem zwiększenie rodzinnego uczestnictwa w sporcie oraz przygotowania wydarzeń zachęcających najmłodszych do przyjścia na Arenę Lublin.  Pod koniec realizowanego projektu, możemy już bezsprzecznie stwierdzić, że Arena Lublin postrzegana jest jako miejsce przyjazne całym rodzinom i na każdym meczu  można zobaczyć duże zróżnicowanie wiekowe, przychodzą seniorzy, dorośli oraz dzieci. Wspomnieć należy, że zwiększa się również liczba kobiet uczęszczających na mecze w Lublinie, co spowodowane jest z jednej strony wynikami Motoru Lublin, a z drugiej strony wspólnymi z klubem akcjami zachęcającymi do przyjścia na stadion

 

6) Promocja realizowanego zadania;

Realizowane zadanie promowano poprzez prowadzenie strony internetowej, facebooka, zamieszczanie aktualności oraz regularny kontakt z mieszkańcami miasta.

Linki do stron:

https://www.facebook.com/KibiceRazemMotorLublin/

http://motorlublin.com/skml-motorowcy/informacje/

http://motorlublin.kibice-razem.pl

7) Wydanie biuletynu w formie papierowej lub elektronicznej podsumowującego realizację projektu;

Zrealizowano

9) Zapewnienie koordynatorom projektu udziału w wyjazdowych meczach piłkarskich
w celu wdrażania pozytywnych postaw kibicowania;

Udział w meczach rozgrywanych na wyjeździe stanowi istotny element pracy ośrodka Kibice Razem. Od prowadzenia zapisów, wsparcia logistycznego, wynajmu autokarów razem ze Stowarzyszeniem, przez pracę na każdym etapie spotkania rozgrywanego na wyjeździe. W raportowanym okresie czasu koordynatorzy projektu wzięli udział w ponad 16 meczach rozgrywanych na wyjeździe.

10) zamieszczanie we wszystkich drukach i materiałach promocyjnych związanych
z realizacją zadania, a także w ogłoszeniach prasowych, reklamach, itp. informacji o tym,
że zadanie jest realizowane ze środków Gminy Lublin.

Informację o ty, że zadanie jest realizowane ze środków Gminy Lublin zamieszczono na stronie projektu na Facebooku, na stronie motorlublin.com oraz motorlublin.kibice-razem.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*