Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Motoru

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Motoru Lublin

 
 

Piłkarze Motoru Lublin mają za sobą bardzo udane półrocze. Podopieczni Marcina Sasala są liderem rozgrywek grupy IV III ligi, z dwoma punktami przewagi nad Chełmianką Chełm. Żółto-biało-niebieskim przytrafiło się co prawda kilka wyjazdowych wpadek, ale przed własną publicznością punktowali oni niezwykle regularnie.

MOTOR LUBLIN W LICZBACH

Miejsce w tabeli: 1
Punkty: 35
Zwycięstwa: 11
Remisy: 2
Porażki: 4
Bramki strzelone: 38
Bramki stracone: 14
Najwyższe zwycięstwo: 5:0 z MKS-em Trzebinia i Karpatami Krosno
Najwyższa porażka: 0:6 z Sołą Oświęcim

Zwycięstwa u siebie: 7
Remisy u siebie: 1
Porażki u siebie: 0
Bramki strzelone u siebie: 24
Bramki stracone u siebie: 2
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 5:0 z MKS-em Trzebinia i Karpatami Krosno
Najwyższa porażka u siebie: –

Zwycięstwa na wyjeździe: 4
Remisy na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 4
Bramki strzelone na wyjeździe: 14
Bramki stracone na wyjeździe: 12
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 4:0 z Avią Świdnik i Unią Tarnów
Najwyższa porażka na wyjeździe: 0:6 z Sołą Oświęcim

NAJSKUTECZNIEJSI

Konrad Nowak – 10 goli
Dmytro Kozban – 5 goli
Kamil Oziemczuk – 5 goli

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Marcin Sasal: – W perspektywie rundy jesiennej cel został zrealizowany. Oczywiście nie zadowalamy się pośrednio wynikami, bo mogliśmy mieć lepszą sytuację od tej, w której jesteśmy, ale nie jest ona najgorsza. 35 punktów to wynik do przyjęcia, dało nam to pozycję lidera, także na pewno się cieszymy. Niedługo mija rok naszej pracy w Motorze. Zdobyliśmy 78 punktów i myślę, że to jest najlepszy wynik ze wszystkich zespołów w tej lidze, a nie miałem jeszcze okazji porównać tego z innymi grupami. Mówi się, że Chełmianka jest rewelacją rozgrywek i to prawda, ale jednak w skali roku mamy lepszy wynik sportowy od chełmian. Cieszy, że dwie drużyny z regionu są w czołówce tabeli. Wiosną mamy szanse realizować swoje cele, czyli walczyć o pierwsze miejsce.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – Trzeba zwiększyć rywalizację w każdej formacji. Stajemy się drużyną, która chce awansować. Jak uda nam się zrealizować ten cel, to będziemy mieli mało czasu na przebudowę zespołu. Dlatego już teraz staramy się przebudować drużynę, by płynnie wejść w kolejny sezon. Szukamy rywalizacji dla naszych młodzieżowców. Jesienią mieliśmy trudną sytuację, co nie było komfortowe dla zawodników. Jak gra Leon Otczenaszenko, to na prawej obronie występujeJulien Tadrowski, a Marcin Michota siada na ławce rezerwowych. Jak Marcin gra, to na tej pozycji nie musimy trzymać Leona, więc w pewnym momencie ucierpiał Paweł Socha. Mieliśmy taką sytuację, że trzeba było układać puzzle, a nie chcemy już tego robić. Chcemy mieć wyrównany zespół i poszerzyć kadrę. Transfery są nieuniknione.

Ubytki: – Jesteśmy niezadowoleni z postawy niektórych zawodników. Część piłkarzy musi się zastanowić, jeśli nie będą dawali rady, to będziemy musieli się rozstać. Mamy statystyki i badania, znamy parametry poszczególnych graczy i wiemy, jaką pracę muszą wykonać. Konkretnych decyzji będzie można spodziewać się w styczniu. Na dziś ich nie ma, jeżeli chodzi o odejścia z klubu. Zarówno tych pozytywnych ani tych negatywnych. Nikt nie zgłosił, że szuka nowego pracodawcy, czy chciałby spróbować sił w wyższej klasie rozgrywkowej.

PLAN PRZYGOTOWAŃ

11.01 – pierwszy trening
27.01 – Znicz Pruszków (45 minut)
27.01 – Ursus Warszawa (45 minut)
3.02 – Siarka Tarnobrzeg
10.02 – Legionovia Legionowo
14.02 – Hetman Zamość
17.02 – Górnik Łęczna
23.02 – Radomiak Radom
3.03 – Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Źródło : LubSport

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*