Plama zmazana, Stal pokonana!

Zawodnicy Motoru Lublin zrehabilitowali się po ubiegłotygodniowej porażce z Resovią. Żółto-biało-niebiescy w bardzo ważnym meczu ze Stalą Rzeszów wygrali przed własną publicznością 1:0.

Mecz od samego początku przyprawiał o dreszcze. Zacięte starcie od mocnego uderzenia rozpoczęli lublinianie. Już w 11. minucie koronkową akcję przeprowadzili Motorowcy, którą – po podaniu Kamila Oziemczuka – wykończył Konrad Nowak.

Niewiele wskazywało na to, że będzie to ostatni gol tego spotkania. Obie ekipy grały bardzo agresywnie i wysoko, więc kibice mogli spodziewać się raczej kanonady. Szczególnie podobać mogły się kontrataki Motoru, który potrafił trzema podaniami błyskawicznie przenieść się pod pole karne rywali.

Najbliżej zdobycia kolejnego gola był Marcin Burkhardt. Kapitan lubelskiej drużyny w 73. minucie podszedł do jedenastki, jednak nie trafił i tablica wyników nadal pokazywała wynik 1:0.

To jak zacięte było spotkanie potwierdza ilość żółtych kartek, które rozdał sędzia – było ich aż siedem, z czego pięć ujrzeli gracze Stali. Dwa razy w protokole sędziowskim zapisał się Peter Basista, który w konsekwencji w 86. minucie wyleciał z boiska.

III liga – 21. kolejka | 31.03.2018, godz. 15:30, Arena Lublin
Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:0 (1:0)
Konrad Nowak 11′

Motor: Sobieszczyk – Słotwiński (76′ Szkatuła), Tadrowski, Gieraga, Michota, Majkowski (87′ Zgarda), Burkhardt, Kamiński (70′ Korczakowski), Dzięgielewski (50′ Kaczmarek), Oziemczuk (70′ Tymosiak), Nowak

Stal: Wasiluk – R. Kursa (90′ Zięba), Reiman (77′ Revak), Kordas, Skała (58′ Gliniak), Ceglarz (58′ Bętkowski), Milunovic, Szeliga, Koczon, Basista, Pikul (61′ Gil)

Żółte kartki: Burkhardt, Nowak (Motor) – Kursa, Basista x2, Ceglarz, Pikul (Stal)

Czerwona kartka: Basista (86. minuta – za dwie żółte)

Widzów: 3275

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz)

W 73. minucie Marcin Burkhardt nie wykorzystał rzutu karnego.

W przyszłą sobotę (7 kwietnia) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Karpatami Krosno. Początek meczu o godzinie 16:00.

Źródło: motorlublin.eu