Zrewanżować się za porażkę z jesieni. Motor podejmuję Sołę Oświęcim

W sobotni wieczór żółto-biało-niebiescy podejmować będą na Arenie Lublin drużynę Soły Oświęcim w ramach 27. kolejki III ligi (gr. IV) sezonu 2017/2018.

Prowadzona przez trenera Tomasza Świderskiego Soła Oświęcim, to dziesiąty zespół III ligi (gr. IV). Drużyna z Małopolski była rewelacją rundy jesiennej. Dość powiedzieć, iż jeszcze po 14. kolejce ligowej piłkarze z Oświęcimia byli liderem tabeli z 29 punktami na swoim koncie (9 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki). Wśród drużyn, które jesienią musiały uznać wyższość Soły znalazły się m.in. ekipy KSZO, Resovii, czy też Motoru Lublin. Wydawało się, że Soła Oświęcim będzie drużyną, która do końca rozgrywek liczyć będzie się w walce o najwyższe miejsca w tabeli.

Druga część sezonu w wykonaniu oświęcimian nie jest już jednak tak udana, jak pierwsza. Wszystko przez zawirowania, do jakich doszło klubie w przerwie zimowej. – Po zakończeniu rundy jesiennej, przed samymi świętami, otrzymaliśmy od trenera informację, że z klubu wycofał się główny sponsor. Sytuacja została przedstawiona tak, że kontrakt każdego z nas zostanie z dniem 1 stycznia rozwiązany, a my staniemy się wolnymi zawodnikami. Rzeczywiście tak było. Ostatecznie w drużynie zdecydowało się pozostać sześciu graczy, ja z kolei mogłem bez przeszkód trafić do Motoru – tak o sytuacji w Sole mówił w wywiadzie dla naszej strony internetowej Konrad Kasolik.

Zawodnicy Soły wiosną powiększyli swój dorobek punktowy jedynie o 3 „oczka”. Zdobyli je oni remisując w 3 spotkaniach: z Orlętami Radzyń Podlaski, Wisłą Sandomierz, i Podlasiem Biała Podlaska. W poprzedniej kolejce ligowej piłkarze z Oświęcimia byli bliscy kolejnego remisu – tym razem w meczu z Resovią – jednak po bramce w 80. minucie spotkania musieli oni uznać wyższość rywali.

Zespół Motoru Lublin nie może wspominać zbyt dobrze jesiennego mecz z Sołą. Drużyna żółto-biało-niebieskich prowadzona przez trenera Marcina Sasala doznała w Oświęcimiu dotkliwej porażki 0:6.

Czy żółto-biało-niebiescy zrewanżują się Sole za porażkę z jesieni? O tym przekonamy się już dzisiaj. Mecz 27. kolejki III ligi (gr. IV) pomiędzy Motorem a Sołą Oświęcim rozegrany zostanie w sobotni wieczór (5 maja) na Arenie Lublin. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Przypominamy, iż podczas meczu z Sołą prowadzona będzie zbiórka karmy i innych produktów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

 

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*