Młodzi Motorowcy nie zwalniają tempa i wygrywają ze Stomilem Olsztyn

W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespół Motoru Lublin pokonał w Dobrym Mieście drużynę Stomilu Olsztyn 2:0.

Bramki dające żółto-biało-niebieskim zwycięstwo w meczu strzelali Rafał Dusiło i Rafał Dobrzyński.

Zwycięstwo ze Stomilem Olsztyn jest już piątą z rzędu wygraną Motoru Lublin oraz dziesiątym spotkaniem bez porażki w rozgrywkach CLJ U-19. Po raz ostatni młodzi lublinianie przegrali w listopadzie ubiegłego roku z aktualnym Mistrzem Polski Juniorów, Legią Warszawa (2:3).

Dzięki wygranej z drużyną z Olsztyna żółto-biało-niebiescy przesunęli się na 5. miejsce w tabeli i do ligowego podium tracą już tylko 2 „oczka”.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – To był bardzo ciężki mecz. Stomil zawiesił nam bardzo wysoko poprzeczkę. W pierwszej połowie spotkania gospodarze mieli lepsze sytuacje bramkowe. Nie wykorzystali jednej stuprocentowej okazji, która została wybroniona przez Rojka, w innej piłka trafiła słupek. Druga połowa meczu przebiegała już pod nasze dyktando. Strzeliliśmy dwie bramki: pierwsza po akcji i dośrodkowaniu Prylińskiego, zgraniu Rybaka i uderzeniu Dusiły. Druga po rzucie wolnym z bocznej strefy boiska, wywalczonym po indywidualnej akcji Rybaka. Dośrodkowanie Kłosa wykorzystał Dobrzyński, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Przez ostatnie dziesięć minut spotkania broniliśmy już wyniku. Stomil mocno się na nasz rzucił i w końcówce była bardzo duża nerwówka. Był to dla nas bardzo ciężki mecz, jeśli chodzi o obciążenie psychiczne. Wynikało z tego dużo niedokładności. Trzeba jednak bardzo pochwalić chłopaków, bo sercem i głową wygrali to spotkanie. Cieszymy się i czekamy teraz na mecz z Wisłą Kraków.

Centralna Liga Juniorów (grupa wschodnia) – 26. kolejka | 06.05.2018, godz. 13:00, Dobre Miasto
Stomil Olsztyn – Motor Lublin 0:2 (0:0)
Rafał Dusiło 75′, Rafał Dobrzyński 78′

Motor: Rojek – Kożuchowski, Cichocki, Dobrzyński, Kraśniewski, Pęcak (55′ Pupeć), Kłos, Kumoch (65′ Rybak), Pryliński, Rak (82′ Florek), Dusiło (85′ Jaśkiewicz)

Żółte kartki dla Motoru: Dobrzyński, Rak, Pupeć

W przyszłą sobotę (12 maja, godz. 16:00) żółto-biało-niebiescy podejmować będą w Lublinie drużynę Wisły Kraków.

Źródło: motorlublin.eu