Nadrabiamy zaległości. W środę wyjazdowe spotkanie z Podlasiem Biała Podlaska

Zawodnicy Motoru Lublin w środę rozegrają zaległe, wyjazdowe spotkanie 19. kolejki III ligi z Podlasiem Biała Podlaska. Podlasie to obecnie 13. drużyna tabeli III ligi. Mecz pierwotnie miał odbyć się 17 marca, jednak został przełożony z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

W 2018 roku zima „wydłużyła sobie” pobyt w Polsce. Jeszcze w połowie marca przez nasz kraj przeszły gwałtowne, śnieżne zamiecie, które skutecznie utrudniły wznowienie rozgrywek piłkarskich po zimowej przerwie. Z tego też powodu przełożony został mecz z Podlasiem – w pierwszym zaplanowanym terminie na stadionie w Białej Podlaskiej zalegała gruba warstwa śniegu, której próby usunięcia mogły skutkować uszkodzeniem płyty boiska.

W środę Motor zmierzy się z nieco inną drużyną niż ta, z którą przyszłoby mu zagrać dwa miesiące temu. W połowie kwietnia w Podlasiu zmienił się trener. Stery pierwszej drużyny przejął Tomasz Złomańczuk, były szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich. To pod batutą Złomańczuka w sezonie 2015/2016 Motorowcy zwyciężyli w rozgrywkach III ligi i dopiero w przegranym barażu z Olimpią Elbląg (0:1, 1:2) zakończyli walkę o awans.

Były szkoleniowiec Motoru pomógł drużynie z Białej Podlaskiej wyjść z „dołka”. Akademicy w sześciu kolejnych meczach przed zmianą na ławce trenerskiej zdobyli tylko dwa punkty. Po zatrudnieniu Złomańczuka uzbierali już osiem „oczek” i w sześciu spotkaniach ani razu nie przegrali (zanotowali pięć remisów i zwycięstwo). Czy to, że w Podlasiu pracuje były trener Motoru ma dla żółto-biało-niebieskich jakieś znaczenie? – Nie ma. Jedziemy po trzy punkty i okoliczności nie są dla nas istotne – powiedział Konrad Nowak, napastnik Motoru.

Latem Motor wygrał z biało-zielonymi na Arenie Lublin 2:1. Goście jako pierwsi zdobyli bramkę i niespodziewanie to lublinianie musieli odrabiać stratę. Nie był to łatwy mecz. Jak będzie teraz? – Moim zdaniem czeka nas dość ciężka przeprawa – dodaje popularny „Nowy”. – Obserwuję mecze Podlasia. Remisują w trochę dziwnych okolicznościach, tracą punkty niesprawiedliwie – przyznaje napastnik żółto-biało-niebieskich.

Motor ma jednak swój plan na środowe spotkanie. Ten plan to przywieźć do Lublina zwycięstwo. Gracze Piotra Zasady chcą w dobrych humorach przygotowywać się do spotkania z Wisłą Sandomierz, które odbędzie się w sobotę, 19 maja, o godz. 19 na Arenie Lublin.

Już teraz zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków Motoru, a także osoby, które jeszcze nie miały okazji obejrzeć na żywo meczu żółto-biało-niebieskich. Przypominamy, że kibice, którzy po raz pierwszy pojawią się na meczu Motoru na Arenie Lublin mogą zakupić bilet za jedynie 5 zł.

Źródło: motorlublin.eu