Relacja: AZS Podlasie Biała Podlaska – Motor Lublin 16.05.2018

Środowy termin spotkania, obfite opady deszczu od samego rana oraz znana nam już dobrze postawa działaczy z Białej Podlaskiej dotycząca wpuszczenia Nas na stadion, nie zwiastowały rekordowej frekwencji na tym wyjeździe. Z Lublina wyruszyliśmy chwilę po godzinie 14 w sile ok. 50 aut. Droga przebiegła sprawnie i na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem pojawiliśmy się pod stadionem. Niestety hasło „‚piłka nożna dla kibiców” u tamtejszych działaczy nie znaczy nic. Kolejny już raz, pomimo wysłanej listy wyjazdowej nie wpuścili nas na sektor gości, a tym razem nawet nikt do nas nie podszedł z wyjaśnieniami jaki jest powód takiego zachowania. Nie pomogły nawet starania naszego prezesa Leszka Bartnickiego – no cóż, widocznie niektóre kluby po prostu nie dorosły do organizacji meczów nawet na czwartym poziomie rozgrywek. Co ciekawe złośliwi „stróże prawa” w postaci smutnych panów ubranych jak na wojnę z marsjanami ustawili przed nami szpaler ze swoich busów tak, żeby przypadkiem ktoś nie dostrzegł nawet kawałka boiska. Pomimo tych wszystkich „atrakcji” udaje nam się zaznaczyć swoją obecność i z odległości około 100 metrów od boiska przez całą drugą połowę dopingować Motor, który tego dnia wynagrodził nam niedogodności wygrywając z miejscowymi wynikiem 2:0. Po zakończeniu spotkania dziękujemy piłkarzom za walkę i w dobrych humorach wyruszamy w drogę powrotną.
Na wyjeździe w Białej Podlaskiej byliśmy obecni w 175 osób.