Bramka Cichockiego na wagę zwycięstwa z Wólczanką!

Motor Lublin w meczu 31. kolejki III ligi ograł Wólczankę Wólka Pełkińska 2:1. Bramkę dającą zwycięstwo żółto-biało-niebieskim zdobył w ostatnich minutach meczu 18-letni wychowanek klubu Maksymilian Cichocki.

Motor „napoczął” gości już w pierwszych minutach spotkania i wydawało się, że ten mecz pójdzie lublinianom „gładko”. Dawid Dzięgielewski popisał się pięknym uderzeniem lewą nogą zza pola karnego i nie dał szans Damianowi Smoleniowi.

Szybko stracona bramka pokrzyżowała plany Wólczanki na to spotkanie. Przyjezdni, zamiast bronić się i szukać kontrataków, ruszyli do gry pozycyjnej. Motor bronił się jednak mądrze i gdyby nie błąd w komunikacji, gracze Grzegorza Sitka mieliby duże problemy by doprowadzić do wyrównania. Przemysław Szkatuła nie zauważył napierającego na niego rywala i stracił piłkę w bocznym sektorze boiska. Po szybkiej „wrzutce” piłkę z pola karnego wbił do bramki Krzysztof Pietluch, dla którego był to trzeci w karierze gol strzelony Motorowi.

Do końca pierwszej części gry Wólczanka próbowała jeszcze wyjść na prowadzenie, jednak po zmianie stron goście zamknęli się na swojej połowie. Motor, podobnie jak w meczu z Wisłą Sandomierz, „walił w mur”. Gracze z Wólki Pełkińskiej skutecznie pozbywali się wszystkich piłek wrzucanych przez Motorowców w pole karne, a wszelkie uderzenia kończyły się na nogach obrońców bądź poza bramką. Nieźle dysponowany był również bramkarz Damian Smoleń.

W końcu jednak musiało „coś” wpaść. W 85. minucie po dośrodkowaniu Marcina Burkhardta z rzutu rożnego, w szesnastce gości stworzył się „kocioł”, w którym najlepiej odnalazł się 18-letni Maksymlian Cichocki. Wychowanek Motoru bez zastanowienia kropnął w bramkę i piłka znalazła się w siatce. To dopiero drugi mecz Maksa w pierwszej drużynie żółto-biało-niebieskich, a na koncie ma już asystę (w meczu z Chełmianką) oraz gola.

III liga – 31. kolejka | 30.05.2018, godz. 19:00, Arena Lublin
Motor Lublin – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:1)
Dzięgielewski 5′, Cichocki 85′ – Pietluch 36′

Motor: Socha – Kasolik, Kursa, Cichocki, Szkatuła (55′ Słotwiński), Dzięgielewski, Tymosiak, Zgarda (62′ Burkhardt), Majkowski (80′ Korczakowski), Nowak (70′ Rak), Kozban (55′ Dusiło).

Żółte kartki dla Motoru: Zgarda, Rak, Dusiło, Słotwiński.

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).

Widzów: 2075.

Źródło: motorlublin.eu