Zwycięstwo młodych Motorowców ze Stalą Rzeszów. Żółto-biało-niebiescy zakończyli sezon na ligowym podium!

W sobotnim meczu wyjazdowym Centralnej Ligi Juniorów U-19 zespół Motoru Lublin pokonał rzeszowską Stal 2:0 i zakończył sezon 2017/2018 na 3. miejscu w tabeli grupy wschodniej!

Bramki dające Motorowi zwycięstwo w spotkaniu ze Stalą Rzeszów strzelali Krzysztof Jaśkiewicz i Bartłomiej Tkaczuk.

Żółto-biało-niebiescy sezon 2017/2018 zakończyli na 3. miejscu w tabeli grupy wschodniej, dzięki czemu w przyszłych rozgrywkach zagrają w nowej, zreformowanej Centralnej Lidze Juniorów.

W sezonie 2018/2019 dwie grupy Centralnej Ligi Juniorów (wschodnia i zachodnia) zostaną połączone w jedną, liczącą 16 zespołów, elitarną ligę obejmującą cały kraj. Aby znaleźć się w tym gronie młodzi lublinianie musieli wyprzedzić co najmniej 10 drużyn w swojej grupie. O pozostałe cztery miejsca w lidze w barażach powalczą mistrzowie lig wojewódzkich.

Spośród wszystkich dwunastu drużyn, które do tej pory zapewniły sobie grę w nowej Centralnej Lidze Juniorów, jedenaście posiada seniorski zespół w Ekstraklasie. Jedynym reprezentanem pozostałych ligi w przyszłym sezonie CLJ będzie Motor Lublin.

 
Centralna Liga Juniorów (grupa wschodnia) – 30. kolejka | 02.06.2018, godz. 12:00, Rzeszów
Stal Rzeszów – Motor Lublin 0:2 (2:0)
Krzysztof Jaśkiewicz 59′, Bartłomiej Tkaczuk 72′
 

Motor: Rojek – Baryła, Kożuchowski, Dobrzyński, Kopyciński, Pęcak (88′ Rapa), Kłos, Buczek, Pryliński (80′ Niewiński), Jaśkiewicz (60′ Rybak), Florek (65′ Tkaczuk)

Żółte kartki dla Motoru: brak

 

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*