Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński z profesjonalnymi kontraktami

19-letni Jakub Buczek i 17-letni Rafał Dobrzyński podpisali dzisiaj swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z Motorem Lublin.

Jakub Buczek urodził się 25 stycznia 1999 roku w Lublinie. Występujący na pozycji środkowego pomocnika zawodnik jest wychowankiem żółto-biało-niebieskich. W ubiegłym sezonie zagrał w 26 meczach Centralnej Ligi Juniorów U-19 w drużynie juniorów starszych Motoru Lublin (19 spotkań w pełnym wymiarze czasowym). 28 kwietnia zadebiutował w seniorskim zespole w wygranym 2:1 wyjazdowym spotkaniu z MKS-em Trzebinia, zaliczając asystę przy jednej z bramek. Łącznie w rundzie wiosennej rozegrał 6 meczów w pierwszej drużynie Motoru (4 razy w wyjściowym składzie).

Urodzony 2 sierpnia 2000 roku w Krasnymstawie Rafał Dobrzyński jest wychowankiem Niedźwiadka Chełm. Jego nominalną pozycją jest środek obrony. Podobnie jak Jakub Buczek, Rafał w sezonie 2017/2018 był podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów starszych Motoru (29 występów w CLJ U-19, w tym 27 w pełnym wymiarze czasowym; 5 bramek). W pierwszej drużynie żółto-biało-niebieskich zadebiutował 16 czerwca w zremisowanym 1:1 wyjazdowym spotkaniu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (pojawił się na boisku po przerwie).

Serdecznie gratulujemy Kubie i Rafałowi, równocześnie życząc samych udanych występów w żółto-biało-niebieskich barwach!

 

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*