Pierwszy zespół Motoru rozpoczął letni okres przygotowawczy

W poniedziałek o godz. 17 piłkarze Motoru Lublin wrócili do treningów po letnich urlopach. Zespół po raz pierwszy ćwiczył pod okiem nowego trenera – Mariusza Sawy.

Zajęcia odbyły się na bocznym boisku Areny Lublin. – Mieliśmy trening wprowadzający. Trochę się „posiłowaliśmy”, trochę biegaliśmy. Jestem zadowolony – podsumował zajęcia trener Sawa. – W najbliższych dniach skupimy się na podbudowie ogólnej. Co dalej? Nie wybiegam tak daleko. Chcę patrzeć na każdy kolejny trening, na każdy kolejny mikrocykl – mówił szkoleniowiec.

Sztab szkoleniowy miał do dyspozycji 24 zawodników. Nie zabrakło nowych twarzy – to Michał Wołos, Tomasz Brzyski i Piotr Darmochwał. Już wiadomo, że w stosunku do poprzedniego sezonu kadrę czeka sporo przetasowań. – Chcemy odmłodzić drużynę. Nie da się jednak grać samą młodzieżą, dlatego rozmawiamy z kilkoma doświadczonymi piłkarzami – powiedział Sawa.

Zespół ma opierać się przede wszystkim na graczach pochodzących z województwa lubelskiego. Możliwe jednak, że nie wszystkie ruchy transferowe wpiszą się w ten schemat. Dlaczego? – Region jest już trochę „przebrany” – tłumaczył Sawa. – Wielu chłopaków poszło do Górnika Łęczna czy Wisły Puławy. Jesteśmy zmuszeni poszukać dwóch, trzech graczy w Polsce – dodawał.

Na zajęciach pojawił się nowy członek sztabu szkoleniowego. To Piotr Wilawer, były piłkarz m.in. Motoru czy Orląt Radzyń Podlaski. – Będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne i motoryczne. Zajmuje się również dietetyką. Myślę, że jego wiedza okaże się pomocna – kończył trener.

 

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*