Porażka i kadrowe przymiarki w pierwszym sparingu letnich przygotowań

W pierwszym meczu towarzyskim letniego okresu przygotowawczego Motor Lublin uległ Legionovii Legionowo 1:2. Trener Mariusz Sawa na dwie części gry desygnował dwie różne, eksperymentalne jedenastki. Sztab szkoleniowy przyglądał się siedmiu zawodnikom testowanym.

W pierwszej połowie na placu gry ujrzeliśmy czterech nieznanych graczy. To bramkarz, boczny pomocnik oraz dwóch zawodników w środku pola. W tej części Motor był zdecydowanie lepszy od rywala. Żółto-biało-niebiescy co chwilę sprawiali kłopoty defensywie rywala. W końcu do siatki trafił nowy piłkarz Motoru, Dawid Pożak, który strzałem z głębi pola karnego wykończył indywidualną akcję testowanego bocznego pomocnika.

Po przerwie obraz gry całkiem się zmienił. Na boisku pojawiła się nowa jedenastka piłkarzy w niebieskich koszulkach, a korekt w składzie dokonał również trener gości. W barwach Motoru wystąpiło trzech piłkarzy testowanych – to golkiper, prawy obrońca oraz skrzydłowy.

Początek drugiej części był wyrównany, jednak z upływem czasu coraz większe panowanie na boisku zyskiwała Legionovia. Mimo to obie bramki padły po indywidualnych błędach piłkarzy Motoru.

Mecz odbył się na Stadionie MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie.

Sparing | 09.06.2018, godz. 15:00, Stadion MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 5
Motor Lublin – Legionovia Legionowo 1:2 (1:0)
Dawid Pożak 31′ – Grzegorz Mazurek 73′, zawodnik testowany 77′

Motor (I połowa): zawodnik testowany 1 – Michota, Cichocki, Kursa, Brzyski, Pożak, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, Nowak, Dusiło

Motor (II połowa): zawodnik testowany 5 – zawodnik testowany 6, Wołos, Kamiński, Świech, Buczek, Słotwiński, Darmochwał, Kumoch, zawodnik testowany 7, Paluch

W przyszłą sobotę (21 lipca) Motor zmierzy się w meczu kontrolnym z Victorią Sulejówek (III liga, gr. I). Spotkanie rozegrane zostanie w Lublinie.

Źródło: motorlublin.eu