Motor pokonuje Legię II w ostatnim sparingu letniego okresu przygotowawczego

Zawodnicy Motoru Lublin z wynikiem pozytywnym zdali egzamin generalny przed inauguracją sezonu 2018/2019. W meczu rozgrywanym w 35-stopniowym upale podopieczni Mariusza Sawy ograli Legię II Warszawa 3:2.

Żółto-biało-niebiescy, mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, przez całe spotkanie próbowali stosować wysoki pressing. Gra naszej drużyny mogła się podobać. Ponadto, dzięki ofensywnemu nastawieniu obu stron, mecz był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Gra wyraźnie sprawiała zawodnikom wiele radości. Można powiedzieć – „działo się”!

Choć to goście jako pierwsi trafili do siatki, Motorowcom szybko udało się odrobić stratę. Już po pięciu minutach bardzo ładne dośrodkowanie Grzegorza Bonina zamienił na bramkę Dawid Pożak, który wygrał pojedynek siłowy z obrońcą Legii i z bliska trafił do siatki.

Niedługo „poprawkę” zaliczył Szymon Kamiński. Środkowy pomocnik – w sobotę bardzo aktywny na boisku – otrzymał podanie od Pożaka i ze skraju pola karnego celnie uderzył lewą nogą.

W drugiej połowie trener Sawa często rotował składem. Po przerwie na boisko wybiegli Andrzej Sobieszczyk, Marcin Michota, Jakub Buczek i Piotr Darmochwał. Z upływem czasu lublinianie zyskiwali coraz większą przewagę. Szczególnie zagrożenie stwarzali po atakach bocznymi sektorami boiska.

Jedną z takich akcji wykończył Michał Paluch. Napastnik, który miniony sezon spędził na wypożyczeniu w Hetmanie Zamość, wbił do bramki dośrodkowanie Marcina Michoty.

Sezon 2018/2019 rusza już za tydzień. Motor na inaugurację IV grupy III ligi pojedzie do Radzynia Podlaskiego, gdzie zmierzą się z miejscowymi Orlętami. Spotkanie odbędzie się 11 sierpnia o godz. 17.

Sparing | 04.08.2018, godz. 14:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Legia II Warszawa 3:2 (2:1)
Pożak 36’, Kamiński 43’, Paluch 67’ – ? 31′, ? 82’

Motor: Olszewski – Wołos, Cichocki, Ranko, Brzyski – Kamiński, Meskhia, Gałecki, Pożak, Bonin – Nowak.
Grali również: Sobieszczyk, Michota, Kursa, zaw. Testowany, Buczek, Darmochwał, Paluch.