Motor wygrywa w Daleszycach i podtrzymuje serię meczów bez porażki

W niedzielę zawodnicy Motoru Lublin zwyciężyli na wyjeździe ze Spartakusem Daleszyce 3:1. To dziewiąte kolejne spotkanie żółto-biało-niebieskich bez porażki.

Po raz ostatni Motorowcy ulegli rywalom jeszcze w poprzednim sezonie. 19 maja zespół, wówczas prowadzony jeszcze przez Piotra Zasadę, musiał uznać wyższość Wisły Sandomierz (0:1). Od tego czasu lubinianie zanotowali 3 remisy, a mecz ze Spartakusem był ich szóstym zwycięstwem.

Nie było jednak łatwo. Zawody w Daleszycach należą do tych „ciężkich gatunkowo”, w trakcie których – ze względu na wymagające boisko – niewiele jest gry w piłkę. Nie inaczej było tym razem. Bardzo trudne, siłowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 13. minucie otworzyli wynik uderzeniem głową. Piłka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Andrzeja Sobieszczyka.

Ze strony Spartakusa była to jedna z niewielu sytuacji w perspektywie pełnych 90 minut. Motor prowadził grę, ta jednak długo toczyła się w środkowych strefach boiska. Bardzo groźne jak zwykle były stałe fragmenty lublinian.

To po jednym z nich Motor doprowadził do wyrównania. Około 25 metrów od bramki rywala faulowany był Maksymilian Cichocki, a do piłki podszedł Tomasz Brzyski. „Brzytwa” bardzo mocno podkręcił piłkę i zmylił bramkarza pięknym uderzeniem „za kołnierz”.

Gol „do szatni” podciął skrzydła gospodarzom. Motor po zmianie stron od samego początku był stroną dominującą. Przewagę udokumentował golem w 51. minucie. Dawid Pożak dopadł do podania z prawej strony boiska i umieścił piłkę w pustej bramce.

Po stracie drugiego gola miejscowi otworzyli się, a to dało Motorowi możliwość spokojnego poszukiwania kolejnych okazji do podwyższenia wyniku. Ta nadarzyła się w 69. minucie. W polu karnym faulowany został Konrad Nowak, a rezultat bardzo pewnym uderzeniem z jedenastu metrów ustalił Tomasz Brzyski.

III liga – 4. kolejka | 26.08.2018, godz. 17:00, Daleszyce
Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:3 (1:1)
Bartosz Sot 13′ – Tomasz Brzyski 45’+1, 69′ (k.), Dawid Pożak 51′

Motor: Sobieszczyk – Michota, Cichocki, Ranko, Brzyski, Meskhiia (46′ Kamiński), Darmochwał (87′ Buczek), Gałecki, Bonin, Rak (46′ Pożak), Nowak (85′ Paluch).

Żółte kartki dla Motoru: Cichocki, Michota.

W najbliższą środę (29 sierpnia, godz. 19:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na Arenie Lublin z zespołem Podlasia Biała Podlaska. Trwa przedsprzedaż biletów na to spotkanie. Więcej szczegółów na temat sprzedaży wejściówek znaleźć można tutaj.

Źródło: motorlublin.eu