„Meczycho” w wykonaniu juniorów! Motor pokonał Escolę Varsovia 4:3

W bardzo emocjonującym, dramatycznym meczu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin pokonał na własnym terenie drużynę Escoli Varsovii 4:3. Aż trzy gole padły w doliczonym czasie gry!

Już od pierwszych minut spotkanie utrzymywało się na bardzo wysokim poziomie i aż trudno uwierzyć, że na boisku spotkały się zespoły młodzieżowe. Obie ekipy chciały grać w piłkę i wychodziło im to znakomicie. Escola dłużej utrzymywała futbolówkę w posiadaniu i próbowała zagrozić Motorowcom atakiem pozycyjnym. Lublinianie z kolei nastawili się na wyprowadzanie szybkich kontrataków.

To taktyka podopiecznych Tomasza Jasika okazała się skuteczniejsza. Motor jeszcze do przerwy prowadził 3:0. Duża w tym zasługa rewelacyjnego Szymona Raka, który wypracował dwa rzuty karne zamienione przez niego samego na bramki. Jedno trafienie dołożył jeszcze Kamil Kumoch, który technicznym strzałem po ziemi wykończył ciekawy, kombinacyjny rzut rożny.

W drugiej części przez dłuższy czas obraz gry nie uległ zmianie. Goście grali wysoko i szukali szans na rozerwanie stabilnego, dobrze broniącego Motoru. W końcu dopięli swego i w 53. minucie nawiązali walkę bramką zdobytą po sytuacji „sam na sam” z Pawłem Łakotą.

Gol podniósł dodał warszawianom wiatru w skrzydła. Escola jeszcze mocniej się otworzyła, co pozwalało Motorowi na wyprowadzanie coraz groźniejszych, szybkich ataków – niestety nieskutecznych.

Kiedy wydawało się, że w tym meczu nic nie może się już zmienić, nadszedł doliczony czas gry – a w nim na bocznym boisku Areny Lublin działy się prawdziwe, piłkarskie cuda. Escola w dwóch akcjach z rzędu strzeliła dwa błyskawiczne gole. Przyjezdni wpadli w szał radości. Radości, która nie potrwała długo, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Żółto-biało-niebiescy wykazali się gigantycznym duchem walki i pokazali, jak charakterną są drużyną. W końcowych sekundach meczu wyprowadzili atak „ostatniej szansy”, który celnym strzałem wykończył Kamil Kumoch. Gdy piłka znalazła się w siatce sędzia zagwizdała po raz ostatni, a Motorowcy mogli cieszyć się z drugiego z rzędu, ligowego zwycięstwa.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 6. kolejka | 08.09.2018, godz. 13:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Escola Varsovia 4:3 (3:0)
Szymon Rak 25′ (k.), 45’+1 (k.), Kamil Kumoch 38′, 90’+5 – Szymon Szulc 53′, Maciej Anusik 90’+3, Oleksandr Yatsenko 90’+4

Motor: Łakota – Baryła, Kraśniewski, Dobrzyński, Celmer, Pęcak (60′ Rybak), Kumoch, Sobstyl (70′ Zieliński), Kołoczek, D’Apollonio (90′ Kobus), Rak (75′ Dusiło)

Żółte kartki dla Motoru: Kołoczek, Kraśniewski, Rak

W niedzielę 16 września o godz. 12:00 żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Zabrzu z miejscowym Górnikiem w ramach 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18.

Źródło: motorlublin.eu