Szalona pogoń Motoru zakończona fiaskiem

Piłkarze Motoru Lublin doznali pierwszej porażki w sezonie 2018/2019. Podopieczni Mariusza Sawy przegrali na wyjeździe z beniaminkiem grupy IV III ligi, Hutnikiem Kraków 5:3. Katem dla żółto-biało-niebieskich okazał się Kamil Sobala, który ustrzelił klasycznego hattricka. Napastnik Hutnika Kraków najpierw wykorzystał długie podanie kolegów z drużyny, potem wpakował piłkę głową do bramki, a trzy minuty przed końcem pierwszej połowy pozostawiony sam na przodzie pewnie pokonał Andrzeja Sobieszczyka. W międzyczasie gospodarze dwukrotnie jeszcze trafili do siatki lublinian. Odpowiednio w 19. i 26. minucie meczu. W drugiej połowie goście rzucili się do odrabiania strat, a jako pierwszy sygnał do walki dał Grzegorz Bonin, który w 65. minucie sobotniej potyczki przelobował Mateusza Zająca. Drużyna z Koziego Grodu dwukrotnie jeszcze trafiła do bramki krakowian, a konkretnie Konrad Nowak. Na więcej Motorowi zabrakło już czasu i po trzy punkty w meczu 8. kolejki rozgrywek grupy IV III ligi sięgnęli piłkarze prowadzeni przez Leszka Janiczaka.

Hutnik Kraków – Motor Lublin 5:3 (5:0)
Bramki: Kamil Sobala 5′, 29′, 42′, Dariusz Gawęcki 19′, Mariusz Bienias 27′ – Grzegorz Bonin 65′, Konrad Nowak 74′, 79′

Hutnik: Zając – Ptak, Jaklik, Bienias, Tetych – Sobala (75′ Kotwica), Gawęcki (86 ‘Pietrzyk), Kołodziej, Świątek, Marszalik (46′ Pachowicz) – Radwanek (73’ Kurek).

Motor: Sobieszczyk – Michota (90+1′ Paluch), Cichocki, Ranko, Brzyski – Bonin, Sz. Kamiński, Gałecki, Rak (55′ Darmochwał), D. Kamiński (66′ Słotwiński) – Nowak.

Żółte kartki: Kamil Sobala, Dariusz Gawęcki, Tomasz Kurek, Hubert Pachowicz – Patryk Słotwiński, Konrad Nowak
Sędziował: Michał Górka (Tarnów).

Źródło: lubsport.pl