Spotkanie starych znajomych. W sobotę mecz z Wisłą Sandomierz

W sobotę o godz. 18 Motor Lublin podejmie na lubelskiej Arenie 13. zespół IV grupy III ligi, Wisłę Sandomierz. Jutrzejszy mecz to ponowna okazja do spotkania trzech znajomych z czasów gry w Ekstraklasie – Tomasza Brzyskiego, Grzegorza Bonina i Dariusza Pietrasiaka.

Bonin i Brzyski – zawodnicy Motoru – oraz Dariusz Pietrasiak – trener Wisły Sandomierz – niejednokrotnie mierzyli się ze sobą w meczach piłkarskiej Ekstraklasy. Mało tego, zdarzały się nawet spotkania, w których wystąpiła cała trójka.

  • 4 listopada 2006, GKS Bełchatów (Pietrasiak) – Korona Kielce (Bonin, Brzyski) 3:2;
  • 18 maja 2007, Korona Kielce (Bonin, Brzyski) – GKS Bełchatów (Pietrasiak) 5:3
  • 28 lipca 2007, GKS Bełchatów (Pietrasiak) – Korona Kielce (Bonin, Brzyski) 2:0;
  • 6 sierpnia 2010, Górnik Zabrze (Bonin) – Polonia Warszawa (Brzyski, Pietrasiak) 0:2

Takie potyczki najlepiej wspomina Pietrasiak, który trzy razy sięgał w nich po wygraną. – Na pewno przed meczem będzie „misiek” – uśmiecha się Brzyski na wieść o spotkaniu z trenerem Wisły. – Dawno się nie wiedzieliśmy, ale Darek to mój kolega. Miło będzie spotkać się i porozmawiać – mówi.

Na boisku o sentymentach jednak nie będzie mowy. Szczególnie, że Motor chciałby utrzeć rywalom nosa za porażkę z rundy wiosennej minionego sezonu. Zespół z Sandomierza wygrał w Lublinie 1:0 i w zasadzie przekreślił szanse żółto-biało-niebieskich na awans do II ligi. W kadrze lublinian zostało tylko kilku graczy pamiętających przegraną sprzed kilku miesięcy, ale i tak możemy spodziewać się zaciętego widowiska.

Szczególnie, że goście przyjadą do Lublina podbudowani ostatnim wyczynem w Pucharze Polski. Gracze Pietrasiaka w środę pokonali 3:2 występującą w Ekstraklasie Koronę Kielce. Wynik jest o tyle ciekawy, że Wisła nawet na poziomie III ligi radzi sobie przeciętnie i zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. – Tak się dzieje, jeżeli lekceważy się rywala – przestrzega Brzyski.

Początek meczu Motor Lublin – Wisła Sandomierz w sobotę o godz. 18 na Arenie Lublin. Szczegóły na temat sprzedaży biletów:
http://motorlublin.eu/2018/09/25/trwa-przedsprzedaz-biletow-na-mecz-z-wisla-sandomierz/

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*