Debiut nowego trenera. Gramy w półfinale okręgowego Pucharu Polski

Dziś o godz. 15.30 Motor Lublin zagra w półfinale okręgowego Pucharu Polski z Lewartem Lubartów. Spotkanie będzie debiutem Roberta Góralczyka na ławce trenerskiej lublinian.

Robert Góralczyk z Motorem związał się w poniedziałek. Zdążył przeprowadzić zaledwie dwa treningi, ale już udało mu się zyskać posłuch w szatni. – Trener na wszystkich zawodnikach zrobił duże wrażenie. Widać, że ma naprawdę sporą wiedzę i doświadczenie, którym chętnie się z nami dzieli. Podoba mi się też, że dużą wagę przywiązuje do detali. Mam nadzieję, że to zaprocentuje już od pierwszego meczu – mówi Marcin Michota, prawy obrońca żółto-biało-niebieskich.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca żółto-biało-niebiescy rozegrają w środę. Rewolucji jeszcze się nie spodziewajmy, ale z pewnością wprowadzone zostaną pewne korekty. Trener Góralczyk bowiem już od pierwszych treningów próbował przekazać drużynie kilka wskazówek taktycznych. Mecz z czwartoligowcem będzie stanowił dobre pole do wypróbowania nowych rozwiązań w praktyce.

Szczególnie, że Lewart Lubartów nie jest zespołem „chłopców do bicia”. Gospodarze pucharowego meczu zajmują w tabeli lubelskiej IV ligi czwarte miejsce i mają w składzie kliku ciekawych zawodników. Wspomnieć można choćby Michała Budzyńskiego, ex-zawodnika Motoru, który zawiaduje w Lubartowie drugą najlepszą defensywą ligi (7 straconych bramek w 10 spotkaniach). Ponadto trenerem Lewartu jest Łukasz Mierzejewski, były piłkarz m.in. Legii Warszawa, Cracovii czy Górnika Łęczna, mający na koncie 225 występów w Ekstraklasie.

Motorowcy muszą uważać, by ich czujności nie uśpiła wysoka wygrana nad Lewartem w sparingu w letnim okresie przygotowawczym. Po trzech golach Piotra Darmochwała i trzech Konrada Nowaka lublinianie zwyciężyli aż 6:2.

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*