Pechowy remis juniorów starszych z wicemistrzem Polski

W środowe popołudnie fortuna nie sprzyjała młodzieżowcom Motoru Lublin. Podopieczni Tomasza Jasika zremisowali z Cracovią – wicemistrzem minionego sezonu – 1:1, choć większość spotkania grali w przewadze.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 10. minucie obrońcy Cracovii nieprzepisowo powstrzymywali w polu karnym dryblującego Wiktora Kłosa. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Szymon Rak. Dla 18-letniego napastnika była to już siódma bramka w bieżącym sezonie. Reprezentant Polski cztery trafienia w Centralnej Lidze Juniorów poprawił trzema golami w III lidze.

Po straconej bramce graczom Cracovii puściły nerwy. Gra się wyostrzyła, czego punktem kulminacyjnym była 38. minuta i czerwona kartka dla pomocnika gości. Drugą żółtą kartę ujrzał za brutalny faul na Dawidzie Celmerze, który ucierpiał w tym pojedynku i wymagał długiej opieki klubowego masażysty Tomasza Spryszaka.

Motor grając w przewadze długo kontrolował przebieg spotkania. Obraz gry zaczął się jednak zmieniać wraz z wprowadzaniem w obu zespołach korekt kadrowych. Zmiany Cracovii dały drużynie wiele jakości. „Pasy” postawiły kwestię wyniku na jedną kartę i ruszyły do ofensywy. Lublinianie nieco „przystopowali”, grali niedokładnie i popełniali błędy indywidualne. To zemściło się w 72. minucie, kiedy goście wyrównali po strzale ze skraju pola karnego.

Kto myślał, że po bramce na 1:1 biało-czerwoni zamkną się na własnej połowie, a mecz „umrze”, musiał się pogodzić z pomyłką. Podopieczni Konrada Wójsa próbowali zdobyć zwycięską bramkę. Jednocześnie otworzyli się, a to dało Motorowcom możliwość do wyprowadzania ciekawych ataków. Jeden z nich zakończył się kolejną „jedenastką” dla żółto-biało-niebieskich. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Kamil Kumoch. Niestety jego uderzenie odbił bramkarz.

Lublinianie dalej napierali i mieli jeszcze dwie piłki meczowe. Chwilę po niewykorzystanym rzucie karnym w sytuacji „jeden na jednego” z Rafałem Dusiło lepszy okazał się być bramkarz. Natomiast w ostatniej akcji meczu lublinianie mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu najpierw strzelili w poprzeczkę, a potem – z bliskiej odległości – nad bramką.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 12. kolejka | 17.10.2018, godz. 15:30, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Cracovia 1:1 (1:0)
Szymon Rak 11′ (k.) – Michał Stachera 72′

Motor: Łakota – Kraśniewski (65′ Baryła), Gontarz, Kopyciński, Celmer – Dajer (58′ Kobus), Kołoczek, Kumoch, Kłos (75′ Rybak), Zieliński – Rak (46′ Dusiło).

Żółte kartki dla Motoru: Zieliński, Kumoch, Kopyciński.

W 82. minucie Kamil Kumoch (Motor) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

W następnej kolejce ligowej żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z zespołem Zagłębia Lubin (niedziela, 28 października, godz. 11:00).

Źródło: motorlublin.eu