Hit kolejki w Rzeszowie. Motor zagra ze Stalą

W sobotę o godz. 15 Motor Lublin rozegra wyjazdowe spotkanie ze Stalą Rzeszów. W stolicy Podkarpacia zmierzą się dwie drużyny uznawane za najsilniejsze w IV grupie III ligi.

Patrząc na kadry Motoru i Stali można pomyśleć, że zbliża się spotkanie pierwszoligowe. Na boisko wybiec mogą Tomasz Brzyski, Grzegorz Bonin (obaj Motor), Dariusz Jarecki i Sławomir Szeliga – wszyscy czterej mają w sumie 897 występów w Ekstraklasie. W drużynie Roberta Góralczyka powinniśmy ujrzeć też doświadczonych na zapleczu elity Michała Gałeckiego, Piotra Darmochwała, Konrada Nowaka czy Dawida Kamińskiego. Po drugiej stronie barykady są zaś Julien Tadrowski, Piotr Ceglarz, Wojciech Reiman czy Robert Trznadel, choć dwaj ostatni borykają się z kontuzjami i ich występ jest niepewny.

Mecz ze Stalą będzie pierwszym poważnym sprawdzianem dla Motoru po objęciu drużyny przez trenera Góralczyka. Jak dotąd w dwóch spotkaniach lublinianie zwyciężyli – 5:0 w Pucharze Polski z Lewartem Lubartów i 2:0 w lidze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dlatego też humoru w lubelskiej szatni dopisują, czego nie można powiedzieć o szatni w Rzeszowie.

Stal w minionej kolejce straciła punkty w drugim z trzech ostatnich spotkań. Po remisie z Hutnikiem Kraków i wygranej z Sokołem Sieniawa gracze Janusza Niedźwiedzia podzielili się punktami ze Stalą Kraśnik. Było blisko blamażu, ale przegrywający 0:2 rzeszowianie zdołali w ostatnich dziesięciu minutach gry doprowadzić do wyrównania.

Na korzyść Motoru przemawia również historia ostatnich spotkań w Rzeszowie. Motorowcy na stadionie Stali dwukrotnie zwyciężali, a w poprzednich rozgrywkach zremisowali 1:1. Wiosną na Arenie Lublin górą również byli żółto-biało-niebiescy, a mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Źródło: motorlublin.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*