Hit kolejki na remis

W wyjazdowym meczu 13. kolejki III ligi gr. IV zespół Motoru Lublin zremisował z liderem tabeli Stalą Rzeszów 2:2.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął Motor. Gracze Roberta Góralczyka od początku ruszyli na rywala wysokim pressingiem. Dzięki temu już w pierwszych pięciu minutach wywalczyli trzy rzuty rożne i rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki, do którego podszedł Tomasz Brzyski. Jego ładne uderzenie z ogromnym trudem zbił za linię końcową Leonid Otczenaszenko.

Po około kwadransie gry do głosu doszła Stal. Gospodarze atakowali coraz odważniej i w końcu przekuli przewagę na gola. Dośrodkowanie z boku pola karnego ładnym strzałem piętką przekierował do siatki Tomasz Płonka.

Stalowcy nie mogli długo cieszyć się z korzystnego wyniku. Motor bardzo szybko doprowadził do wyrównania za sprawą Tomasza Brzyskiego. Już pięć minut bo bramce Płonki w polu karnym faulowany był Konrad Nowak, który wybiegał do długiej piłki z głębi pola. Sędzia nie miał wyjścia i musiał wskazać „na wapno”, a „Brzytwa” pewnym strzałem z jedenastu metrów pokonał Otczenaszenkę.

Po golu wyrównującym gra zdecydowanie się uspokoiła i obraz ten utrzymywał się aż do przerwy. Natomiast po zmianie stron zdecydowanie więcej z gry mieli lublinianie. Już w pierwszych minutach dwie dwójkowe akcje Nowak – Luigi D’Apollonio mogły zakończyć się bramką. W obu 17-letniemu pomocnikowi niewiele brakowało do wykończenia dobrych dośrodkowań kapitana Motoru.

Przewaga żółto-biało-niebieskich rysowała się wyraźnie i w końcu musiało dać to efekt w postaci kolejnej bramki. Ta przyszła w 66. minucie meczu, a jej strzelcem był nasz wychowanek, Maksymilian Cichocki. Środkowy obrońca, który w ostatnich tygodniach z powodu kontuzji Szymona Kamińskiego został przesunięty na pozycję defensywnego pomocnika, pokonał bramkarza pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Mimo przewagi, Motor dalej próbował zdobyć bramkę na 3:1 i uspokoić sytuację. Lublinianie atakowali, a Stal nie potrafiła stworzyć żadnego zagrożenia, ale niestety to gospodarze trafili do siatki. Stało się to w 76. minucie, kiedy dobrze bitą z rzutu wolnego piłkę do bramki wbił „szczupakiem” Łukasz Zagdański.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Motor po wyrównanym meczu dzieli się punktami ze Stalą Rzeszów.

III liga – 13. kolejka | 20.10.2018, godz. 15:00, Rzeszów
Stal Rzeszów – Motor Lublin 2:2 (1:1)
Tomasz Płonka 21′, Łukasz Zagdański 76′ – Tomasz Brzyski 27′, Maksymilian Cichocki 66′

Motor: Olszewski – Michota, Ranko, Majewski, Wołos – Cichocki, Gałecki (90′ Słotwiński), D’Apollonio (88′ Rak), Bonin, Brzyski – Nowak (81′ Paluch)

Żółte kartki dla Motoru: Michota, Bonin, Ranko

Sędziował: Konrad Kolak (Nowy Sącz)

Źródło: motorlublin.eu