Gramy z Chełmianką. Info o przeciwniku

Dla wielu osób będzie to szczególny mecz, bo po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w Lublinie Chełmianka nie zagra z nami meczu zgodowego. Tyle o trybunach, ale pora zapoznać się również piłkarsko z naszym najbliższym przeciwnikiem, który przeżywa kryzys – cztery kolejne porażki.

Zacznijmy od najważniejszego – Chełmianka zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów, czyli tyle samo, ile ma sąsiadująca z nimi Avia Świdnik. Może to się zmienić, bo w zależności od wyniku meczu w Lublinie, chełmianie mogą awansować o jedną pozycję lub też spaść do drugiej połowy tabeli, na miejsce 10. 

Zdecydowanie najważniejszym zawodnikiem Chełmianki jest Mateusz Kompanicki, który w tym sezonie strzelił 10 goli w lidze i jest drugi w klasyfikacji strzelców, zaraz za Tomaszem Płonką ze Stali Rzeszów. Dodatkowo Kompanicki uzyskał połowę bramek całego zespołu – 10 z 20! Powstrzymanie byłego zawodnika Lewartu Lubartów powinno być najważniejszym zadaniem dla Roberta Góralczyka i jego zawodników. 

Mecze bezpośrednie w ostatnich latach

13.08.2014: Chełmianka – Motor 2:0 Kobiałka, Fornal
23.11.2014: Motor – Chełmianka 0:0
08.08.2015: Motor – Chełmianka 3:1 Stachyra, Drozd, Wojczuk – Prytuliak
11.11.2015: Chełmianka – Motor 1:4 Szczerbakow – Tymosiak, Myśliwiecki, Michota
21.10.2017: Motor – Chełmianka 1:0 Dzięgielewski
26.05.2018: Chełmianka – Motor 0:2 Nowak, Kozban

Bilans ligowy: 4 zwycięstwa Motoru, 1 remis, 1 wygrana Chełmianki, bramki 10:4 na korzyść Motoru

Puchar Polski

16/17: Chełmianka – Motor 4:2
15/16: Motor – Chełmianka 3:3 po dogrywce (2:2) 2:4 po karnych
14/15: Motor – Chełmianka 0:1

Bilans pucharowy: 3 zwycięstwa Chełmianki, bramki 8:5 na korzyść Chełmianki(liczą się gole zdobyte w regulaminowym czasie gry i dogrywce)

Bilans łączny: 4 zwycięstwa Motoru, 1 remis, 4 wygrane Chełmianki, bramki 15:12 na korzyść Motoru

Ciekawostka: w czterech ostatnich meczach ligowych pomiędzy Motorem a Chełmianką zawsze sędziowie pokazywali czerwone kartki, a przed rokiem na Arenie Lublin nawet dwie – Tadrowski po stronie Motoru i Budzyński po stronie Chełmianki.

Bilans Chełmianki: 6-2-5, 20:17
U siebie: 4-1-2, 11:8
Na wyjeździe: 2-1-3, 9:9

Mecze Chełmianki w tym sezonie:

1. Chełmianka – Podhale 2:1
2. Wólczanka – Chełmianka 1:2
3. Chełmianka – Wiślanie 2:0
4. Orlęta – Chełmianka 3:1
5. Chełmianka – Avia 3:1
6. Soła – Chełmianka 1:1
7. Spartakus – Chełmianka 1:1
8. Podlasie – Chełmianka 0:4
9. Chełmianka – Wisła Puławy 1:0
10. Czarni – Chełmianka 2:0
11. Chełmianka – Hutnik 1:2
12. Sokół – Chełmianka 2:1
13. Chełmianka – Stal Kraśnik 1:3

Puchar Polski:

1/4 finału okręgu: Ogniwo Wierzbica – Chełmianka 0:7

Strzelcy w lidze: 10 – Mateusz Kompanicki, 2 – Piotr Kożuchowski, Krzysztof Zawiślak, 1 – Michał Budzyński, Paweł Jabkowski, Kamil Kocoł, Przemysław Koszel, Hubert Kotowcz, Rafał Kursa

Głos eksperta

O wypowiedź na temat Chełmianki poprosiłem byłego ich zawodnika Michała Kowalczyka, dzisiaj grającego w Lubliniance, który jednocześnie jest wychowankiem Motoru:

Jeśli chodzi o Chełmiankę to cały poprzedni sezon bardzo udany jak dla beniaminka był spowodowany że mało drużyn traktowało poważnie Chełmiankę, bądź po prostu jej nie znali. Wiadomo że w letnim okienku doszło do kilku istotnych zmian w składnie, Trener Bożyk stracił swoje najważniejsze ogniwa, miedzy innymi kapitan Michał Wołos, Król strzelców Przemek Banaszak, Alex Pritulak czy Piotr Piekarski. Ponadto nie pomagają kontuzje które wyeliminowały z gry Michała Maliszewskiego, Dawida Niewęgłowskiego – podstawowych graczy.
Taktyka Chełmianki w poprzednim sezonie było prosta, a zarazem bardzo skuteczna, mianowicie bazowali na agresywnym pressingu oraz szybkich kontrach, do tego stałe fragmenty gry. W tym sezonie Trener Bożyk od początku stara się grać taktyką 3-5-2 co jest pewną nowością jak na realia 3 ligi

Duże nadzieje wiązano z wynikami drużyny w tym sezonie, która jak dotąd spisuje się poniżej oczekiwań. Myślę, że chwilowy kryzys- 4 porażki z rzędu wynika z tego, iż nowi zawodnicy nie do końca skomponowali się w styl drużyny Trenera Artura, stąd też pytanie czy szkoleniowiec konsekwentnie będzie się trzymał swojej taktyki czy dokona korekt na mecz z Motorem, mam tu na myśli grę 4 obrońców.

Uważam że w obozie Chełmianki panuje duża mobilizacja żeby przerwać złą passę i wyjść z kryzysu. Mecze z Motorem zawsze miały dodatkowy smaczek w postaci byłych zawodników występujących w Motorze, mam tu na myśli Przemka Koszela, Pawła Jabkowskiego, Piotra Kożuchowskiego czy kontuzjowanego Michała Maliszewskiego. Mecz zapowiada się emocjonująco, również pojedynek na ławkach trenerskich. Można powiedzieć doświadczonego trenera Góralczyka z aspirującym do prowadzenia drużyny z wyższej ligi, będącym na ukończeniu kursie Uefa PRO Arturem Bożykiem.

Autor: Rafał Szyszka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*