Talizman Szymon Rak

Każdy kto chodzi na Motor marzy, żeby młodzi piłkarze, najlepiej wychowani w Lublinie i okolicach, stanowili o sile klubu. W ostatnich meczach, coraz częściej oglądamy zawodników urodzonych po 2000 roku, którzy dają naprawdę wiele na boisku. Coraz więcej szans dostają Luigi D’Apollonio czy Maciej Kraśniewski, a więc dwaj pierwsi piłkarze Motoru urodzeni w XXI wieku, ale tym pierwszoplanowym jest niewątpliwie Szymon Rak, który za dwa miesiące skończy 19 lat!

Dotychczas rozegrał 16 meczów ligowych w pierwszym zespole, ale tylko cztery razy wychodził w podstawowym składzie i łącznie uzbierał 388 minut. W tym czasie pięć razy pokonał bramkarzy rywali, co oznacza, że na strzelenie jednego gola na boiskach III ligi potrzebuje średnio 78 minut! Dodatkowo Motor ma duży pożytek z obecności Szymona na boisku. W 16 meczach, w których brał udział, żółto-biało-niebiescy wygrali 11 razy, czterokrotnie remisowali i raz przegrali – wpadka w Krakowie. Łącznie 37 na 48 punktów, czyli zespół zdobył 77% możliwych punktów.

Przy okazji, gole strzelane przez Szymona miały dużą wartość, zwłaszcza te z trwającego sezonu. Najpierw trafienie z Czarnymi Połaniec na 3:2. Ile się Motor męczył tamtego wieczoru nie trzeba przypominać, a beniaminek z województwa świętokrzyskiego dwukrotnie prowadził i napsuł dużo krwi, jednocześnie dostarczając mnóstwo emocji. Trzy tygodnie temu bramka z Wisłą Sandomierz na wagę remisu, później trafienie z KSZO, które dobiło rywala, podobnie jak ostatni gol z Chełmianką, który pokazał cały kunszt naszego napastnika powoływanego do reprezentacji Polski rocznika 2000!

W międzyczasie wchodził na boisko w meczach pucharowych i dwukrotnie dobijał rywali – w Bychawie na 2:0, a w Lubartowie na 4:0. Skoro więc rozpoczął strzelanie na wyjazdach – póki co w pucharze – to czekamy na debiutanckiego gola wyjazdowego w lidze. Najbliższa okazja to mecz z liderem w Nowym Targu, więc nie obrazilibyśmy się, gdyby 3 listopada Szymon przełamał się poza Areną Lublin w meczach ligowych.