Gramy z Podhalem. Info o przeciwniku

Podhale 0-1 Motor, 3 V 2017

Już jutro Motor Lublin zagra z Podhalem Nowy Targ. Co ciekawe będzie to trzeci mecz żółto-biało-niebieskich przeciwko liderowi rozgrywek i oby pierwszy zwycięski. Do tej pory Motor mierzył się z Wisłą Puławy i Stalą Rzeszów, gdy te przewodziły ligowej tabeli i oba zakończyły się remisami – 0:0 oraz 2:2. Teraz znowu wyjazd do lidera i przedostatnia okazja na punkty poza Lublinem w 2018 roku. Pora poznać jutrzejszego rywala.

Bilans z liderami nie jest najgorszy, a co ciekawe zarówno Wisła, jak i Stal nie mogą meczów z Motorem miło wspominać. Pierwsi przez remis stracili lidera, a drudzy zrównali się punktami z Podhalem i tydzień później opuścili pierwsze miejsce w tabeli. Jednak jest drużyna z czołówki, która awansowała na lidera po meczu z Motorem, a był nią Hutnik, który po zwycięstwie w ósmej kolejce przeskoczył i Motor, i Wisłę Puławy.

Podhale Nowy Targ po 14. kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, a ich dorobek to 8 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażka oraz bilans bramkowy 26:12. Kilka ciekawostek na początek:

– Najlepsza obrona w lidze – 12 straconych goli
– Najlepsza obrona w meczach domowych – 2 stracone gole
– Podhale wygrało 6 ostatnich meczów nie tracąc w nich gola
– Podhale nie przegrało 13. ostatnich meczów – jedyna porażka w tym sezonie miała miejsce na inauguracje(1:2 z Chełmianką)
Ostatniego gola stracili 15 września w Daleszycach ze Spartakusem – gol z karnego Mateusza Zawadzkiego w 82. minucie. Od tamtej pory Mateusz Szukała notuje passę 548 minut bez straconego gola w lidze!
– Ostatniego gola z gry stracili 8 września w meczu z Sołą Oświęcim(7:1), gdy w 59. minucie Szukałę pokonał Adrian Wójcik i był to również ostatni stracony gol w Nowym Targu w tym sezonie

Mecze bezpośrednie w ostatnich latach:

28.09.2016 Motor – Podhale 2:2 Szpak, Gieraga – Jaworskyj, Dziadzio
03.05.2017 Podhale – Motor 0:1 Gieraga
12.08.2017 Podhale – Motor 1:0 Mikołajczyk
10.03.2018 Motor – Podhale 2:0 Zgarda, Burkhardt

Bilans: 2 zwycięstwa Motoru, 1 zwycięstwo Podhala i 1 remis. Bramki: 5:3 dla Motoru

W meczach rozegranych w Lublinie dwukrotnie sędziowie pokazywali czerwone kartki. W 2016 roku z boiska wyleciał Patryk Szysz po stronie Motoru, a w minionych rozgrywkach Błażej Cyfert z Podhala.

IV runda: Babia Góra Lipnica Wielka – Podhale 2:2, 3:4 po karnych

Strzelcy w lidze: 4 – Dawid Dynarek, Damian Mrówka, Artur Pląskowski, 3 – Sebastian Dziedzic, 2 – Daniel Barbus, Michał Bedronka, Błażej Cyfert, Marek Mizia, 1 – Michał Nawrot, Marcin Przybylski

Bilans piłkarzy Podhala (źródło: 90minut.pl)

Średnia bramek w meczach z udziałem Podhala: 2,71(13. miejsce w lidze)
Średnia bramek zdobywanych przez Podhale: 1,86(3. miejsce w lidze ex-aequo ze Stalą Kraśnik)
Średnia bramek traconych przez Podhale: 0,86(1. miejsce w lidze)