Przygotowania za nami. Zaczynamy rundę!

Do startu rundy wiosennej pozostało już zaledwie kilkadziesiąt godzin. Za nami mecz pucharowy w Puławach, ale chyba wszyscy czekają na ligowe granie, bo to one jak zwykle da nam odpowiedź, czy za kilka miesięcy będziemy jeździć po wsiach w granicach czterech województw, czy po całej Polsce. Pora więc podsumować nieco dotychczasowe zmagania naszego zespołu na przestrzeni dwóch miesięcy jakie upłynęły od startu 2019 roku.

Nowe twarze

Jak dotąd, do zespołu dołączyło czterech nowych zawodników. Przy czym jeden z nich jest znany wśród kibiców Motoru, bo Mateusz Majewski już reprezentował żółto-biało-niebieskie barwy w sezonie 2014/15. Nie był to udany czas dla niego, wszak strzelił zaledwie cztery gole w 26. meczach. Jedyna powtórka jaka jest mile widziana przez fanów, to dublet ustrzelony Stali Kraśnik. Najbliższą okazję będzie miał 1 maja o godzinie 19.

Po Majewskim przyszedł czas na dwóch byłych grajków Górnika Łęczna. Najpierw Kamil Poźniak, czyli urodzony w Krasnymstawie pomocnik. Ma na swoim koncie 72 występy w Ekstraklasie, ale ostatnio jego kariera mocno wyhamowała. Miniony sezon rozegrał w barwach Gwardii Koszalin na poziomie II ligi, a jesień obecnego spędził w Puszczy Niepołomice – łącznie 261 minut(liga+puchar). W międzyczasie próbował swoich sił w Azji. Najpierw w Malezji, a potem w Wietnamie, ale na przeszkodzie stanął limit obcokrajowców w jednym z klubów.

Trzecim pozyskanym zawodnikiem został obrońca Bartosz Waleńcik. W jego przypadku chodzi o półroczne wypożyczenie z Piasta Gliwice z opcją wykupu. Waleńcik w Gliwicach nie zagrał ani razu, ale od kilku lat regularnie występował na boiskach II-ligowych. Najpierw trzy lata w Siarce Tarnobrzeg, a ostatni rok kalendarzowy podzielił na grę w Legionovii i Górniku Łęczna. W tym ostatnim rozegrał 8 meczów rundy jesiennej i od 1 września nie pojawił się na boisku w pierwszym zespole.

Jako ostatni zameldował się kolejny z byłych graczy Górnika Łęczna – Kamil Pajnowski. Może grać na środku lub lewej stronie defensywy, ale ostatnie sparingi oraz mecz pucharowy pokazały, że będzie rozpatrywany pod kątem boku obrony, a jak wiadomo ta pozycja była największą bolączką Motoru nie tylko w minionej rundzie, ale od dłuższego czasu. Pajnowski w ubiegłym sezonie grał przeciwko Motorowi w barwach Podlasia Biała Podlaska, do którego był wypożyczony z Jagiellonii Białystok, a ostatnią rundę spędził w Łęcznej, gdzie rozegrał 11 meczów. 

Testowani, ale odpaleni

Swój czas mieli dwaj obrońcy, którzy byli przymierzani do Motoru – Andrij Hurskij oraz Jan Pelc. Ten pierwszy to 30-letni Ukrainiec, który miał wzmocnić środek obrony. Miał, ale na przeszkodzie stanęły względy medyczne. Hurskij po dokładnych badaniach nie dawał pewności, że z jego zdrowiem jest wszystko w porządku. Wszyscy pamiętamy Ivana Pechę sprzed kilku lat i dobrze, że nie zaryzykowano zatrudnienia następnego zawodnika, który więcej mógłby się leczyć i truchtać wokół boiska, aniżeli trenować i grać.

Drugi testowany, Pelc, był już w Lublinie drugi raz. Poprzednio próbował swoich sił jesienią 2017 roku w sparingu z Lublinianką, gdy swój pierwszy, nieoficjalny, mecz w Motorze rozegrał Marcin Burkhardt. Wychowanek Polonii Przemyśl ostatnią rundę spędził w Sokole Sieniawa, w którym był podstawowym zawodnikiem – 16 meczów. Grał w sparingach, ale ostatecznie nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego, że jest lepszy od obecnych zawodników w kadrze i zakończył testy w Motorze. Co ciekawe chwilę przed przyjazdem do Lublina wziął udział w sparingu Stali Stalowa Wola z Wólczanką, po stronie gospodarzy.

Wypożyczeni

Wiosną w klubie nie zobaczymy kilku zawodników, których szansę na grę były niewielkie. Przede wszystkim mowa o Piotrze Darmochwale. W ramach wypożyczenia zasilił już Avie Świdnik, ale w przyszłym tygodniu i tak nie zobaczymy go na Arenie Lublin na boisku, bo klub zastrzegł sobie, że nie będzie mógł grać przeciwko Motorowi. Bliski wypożyczenia jest również Jakub Buczek, który nie może grać w CLJ(rocznik 1999), a konkurencja w środku pola jest na tyle duża, że szkoda byłoby zmarnować pół roku dla młodego zawodnika.

Kontuzjowany

W trakcie okresu przygotowawczego nie zabrakło kontuzji. O ile urazy Tomasza Brzyskiego i innych zawodników nie były zbyt poważne i wolniej lub szybciej, ale wracali do treningów i gry, o tyle gorzej wygląda sytuacja Dawida Kamińskiego. Skrzydłowy doznał urazu stawu skokowego dwa tygodnie temu i pierwotnie wydawało się, że rundę wiosenną ma z głowy, ale kolejne badania dają nadzieję, że zobaczymy go jeszcze w tym sezonie na boisku.

Sparingi

Za Motorem aż jedenaście sparingów, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że obecne przygotowania to pewna nowość, jeśli chodzi o rozgrywanie meczów kontrolnych. Trener Robert Góralczyk w trzech terminach ustalił podwójne sparingi, tak by wszyscy zawodnicy mogli rozegrać jak największą liczbę minut. Bilans prezentuje się następująco: 7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki oraz bramki 36:10. Tyle że trzeba pamiętać o tym, że nasza drużyna rozegrała trzy spotkania z drugoligowcami – dwie porażki i remis – i aż sześć z czwartoligowcami – komplet zwycięstw. Jedyne mecze z rywalem z naszej klasy rozgrywkowej to spotkania ze Stalą Kraśnik, ale tam pięciobramkowa wygrana była też efektem totalnie rezerwowego i osłabionego składu gości oraz Wisłą Sandomierz.

Wyniki oraz składy z dotychczas rozegranych sparingów przez Motor:

16.01.2019, godz. 17:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Stal Kraśnik 5:0 (2:0)
Andrij Hurskij 15′, Dawid Kamiński 33′, Szymon Kamiński 59′, Piotr Darmochwał 82′, Robert Majewski 90′

Motor (I połowa): Sobieszczyk – Michota, Ranko, Hurskij, Kraśniewski, D. Kamiński, Cichocki, Bonin, Gałecki, Brzyski, Nowak

Motor (II połowa): Olszewski – Wołos, Hurskij, R. Majewski, Michota, Darmochwał, Sz. Kamiński, Buczek, D’Apollonio, Rak, Dusiło

19.01.2019, godz. 10:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łęcznej
Górnik Łęczna – Motor Lublin 4:1 (2:0)
Bartosz Mroczek 13′, zawodnik testowany 20′, zawodnik testowany 58′, Jakub Cielebąk 80′ – Dawid Kamiński 68′

Motor: Sobieszczyk – Wołos, R. Majewski, Hurskij, Kraśniewski, Brzyski, Gałecki, Bonin (53′ Sz. Kamiński), D. Kamiński, Nowak, M. Majewski (46′ Rak)

19.01.2019, godz. 13:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Lewart Lubartów 8:0 (5:0)
Piotr Darmochwał 13′, Michał Paluch 24′, 37′, 38′, Szymon Kamiński 36′, Dawid Pożak, 57′, 65′, Rafał Dusiło 64′

Motor: Olszewski (60′ Łakota) – Pelc (46′ Kopyciński), Ranko, Cichocki, Michota, D’Apollonio, Buczek, Sz. Kamiński (46′ Rybak), Pożak, Darmochwał, Paluch (46′ Dusiło)

26.01.2019, godz. 11:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Kryształ Werbkowice 7:0 (4:0)
Konrad Nowak 7′, 44′ (k.), 82′, Szymon Rak 11′, Dawid Kamiński 23′, Rafał Dobrzyński 64′, Rafał Dusiło 84′

Motor: Sobieszczyk – Kopyciński, R. Majewski, Dobrzyński, Kraśniewski, Rybak (46′ Dusiło), Gałecki, Kumoch, D. Kamiński (62′ Rybak), Rak, Nowak

26.01.2019, godz. 13:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Resovia Rzeszów 1:2 (0:2)
Tomasz Brzyski 63′ (k.) – Radosław Adamski 21′, Rafał Mikulec 24′

Motor: Olszewski (46′ Łakota) – Pelc (63′ Michota), Ranko, Wołos, Michota (46′ Buczek), Brzyski, Sz. Kamiński, Cichocki, Pożak (65′ D’Apollonio), M. Majewski (70′ Darmochwał), Darmochwał (46′ Paluch)

02.02.2019, godz. 13:00, Warszawa (OSiR Targówek, ul. Łabiszyńska 20)
Legionovia Legionowo – Motor Lublin 1:1 (1:0)
zawodnik testowany 12′ – Michał Paluch 72′

Motor (I połowa): Łakota – Wołos, Ranko, R. Majewski, Michota, Buczek, Poźniak, D. Kamiński, Darmochwał, Nowak, M. Majewski

Motor (II połowa): Olszewski – Cichocki, Wołos, Ranko, Kraśniewski, D’Apollonio, Gałecki, Sz. Kamiński, Pożak, Rak, Paluch

08.02.2019, godz. 16:00, Siedlce
Pogoń Siedlce – Motor Lublin 1:1 (1:0)
Sebastian Pociecha 14′ – Michał Paluch 66′

Motor: Łakota (46′ Olszewski) – Wołos (46′ Michota), Waleńcik (73′ R. Majewski), Ranko, Cichocki, D. Kamiński (32′ Pożak), Sz. Kamiński (46′ Gałecki), Bonin (46′ Paluch), Nowak (46′ Darmochwał), Poźniak (73′ Buczek), M. Majewski (66′ Rak)

12.02.2019, godz. 17:30, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1 (2:1)
Mateusz Majewski 30′, 37′, Dawid Pożak 71′, Michał Paluch 89′ – Ireneusz Baran 24′

Motor: Sobieszczyk – Michota, Ranko, Waleńcik, Cichocki, Pożak, Gałecki, Poźniak, D’Apollonio, M. Majewski, Paluch

12.02.2019, godz. 19:30, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Powiślak Końskowola 4:0 (3:0)
Grzegorz Bonin 21′, 81′, Kamil Kumoch 28′, 45′

Motor: Olszewski (46′ Łakota) – Wołos, R. Majewski, Buczek, Kraśniewski, Darmochwał (60′ Kumoch), Sz. Kamiński, Bonin, Kumoch (46′ Dobrzyński), Nowak, Rak

20.02.2019, godz. 18:00, Zamość
Hetman Zamość – Motor Lublin 0:2 (0:0)
Marcin Michota 58′, Michał Paluch 66′

Motor (I połowa): Olszewski – Pajnowski, Waleńcik, Ranko, Cichocki, Brzyski, Gałecki, Poźniak, Bonin, Nowak, M. Majewski

Motor (II połowa): Łakota – Brzyski (66′ Pajnowski), Ranko (63′ R. Majewski), Waleńcik, Wołos, Pożak, Cichocki (63′ Sz. Kamiński), Poźniak (66′ Buczek), Michota, Rak, Paluch

23.02.2019, godz. 11:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Wisła Sandomierz 2:1 (0:0)
Tomasz Brzyski 57′ (k.), Dawid Pożak 88′ – Damian Nogaj 76′

Motor: Łakota (46′ Olszewski) – Pajnowski (79′ Pożak), Ranko, Waleńcik (72′ R. Majewski), Wołos (46′ Cichocki), Brzyski, Gałecki, Poźniak (72′ Sz. Kamiński), Bonin (77′ Rak), Nowak (60′ Michota), M. Majewski (60′ Paluch)

Puchar jest nasz!

W miniony weekend Motorowcy zainaugurowali wiosnę meczem o stawkę w Puławach. Finał PP na szczeblu okręgu Lublin był dobrym przetarciem przed ligą. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo piłkarze potrzebowali nie tylko 90 minut, ale również dogrywkę i rzuty karne. Zdecydowanym bohaterem został Adrian Olszewski, który obronił 3 z 4 rzutów karnych, a przecież przy strzale Krystiana Putona był bliski dobrej interwencji. 

Teraz drużyna Roberta Góralczyka poczeka na rywala w półfinale wojewódzkiego PP, ale na szybkie rozstrzygnięcia nie ma co liczyć. O ile w Zamościu pozostał do rozegrania finał – Unia Hrubieszów vs Hetman, o tyle w kolejnych okręgach – Chełm i Biała Podlaska – są nieco bardziej w tyle. W Chełmie jeszcze do rozegrania pozostały półfinały i finał, a z tego ostatniego okręgu jak zwykle najpóźniej zostaje wyłoniony półfinalista, wszak tam do gry jeszcze nie przystąpili trzecioligowcy…

Finał Pucharu Polski na szczeblu LZPN | 02.03.2019, godz. 15:00, Puławy
Wisła Puławy – Motor Lublin 2:2 pd. k. 1:3 (2:2, 0:2)
Szymon Stanisławski 50′, 51′ – Tomasz Brzyski 21′, Kamil Poźniak 31′

Rzuty karne:
1:0 Puton (gol)
1:1 Brzyski (gol)
1:1 Maksymiuk (obroniony)
1:2 Poźniak (gol)
1:2 Pielach (obroniony)
1:3 Sz. Kamiński (gol)
1:3 Żelisko (obroniony)

Motor: Olszewski – Pajnowski, Waleńcik, Ranko, Gałecki, Cichocki (80′ Pożak), Bonin (89′ Sz. Kamiński), Brzyski, Poźniak, Nowak (66′ Michota), M. Majewski (57′ Paluch)

Żółte kartki: Ranko, Brzyski, Michota

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*