Liga ruszyła bez niespodzianek

Podsumowaliśmy nasz mecz, statystyki również gotowe, więc pora na całą ligę. W grupie IV, III-ligowych zmagań obyło się bez niespodzianek na inauguracje i niestety wyniki raczej nie ułożyły się po myśli Motoru, a w większości spotkań również po myśli obecnych kibiców, bo w dziewięciu meczach padło łącznie 15 goli, z czego niemal połowa w Lublinie i Piszczacu…

Przed wiosną wiele się mówiło, że o awans powalczy czołowa piątka. Cztery ekipy wygrały swoje mecze i zrobiły to zachowując czyste konto. W tym gronie był Motor, który jako jedyny strzelił więcej niż jednego gola. Stal, Podhale i Hutnik solidarnie wygrały w najmniejszym rozmiarze. Drużyna Stali wygrała na trudnym, bo zazwyczaj bardzo wymagającym boisku w Wólce Pełkińskiej po efektownym strzale Piotra Ceglarza z rzutu wolnego.

Jedyne potknięcie zanotowała Wisła Puławy, która straciła punkty z imienniczką z Sandomierza, choć trzeba powiedzieć, że była zespołem lepszym i powinna zgarnąć komplet punktów. Ostatecznie zadowolić się musieli remisem po pięknym golu w końcówce autorstwa Michała Zubera.

Niespodziankę sprawili zawodnicy Wiślan Jaśkowice, którzy ograli KSZO Ostrowiec. Zabrakło rozstrzygnięć w Świdniku i Oświęcimiu. Co ciekawe w meczu Avii ze Stalą Kraśnik wystąpiło po obu stronach łącznie 11 zawodników, którzy mają w swojej przeszłości występy w Motorze na szczeblu seniorskim lub juniorskim! Dobry start w rozgrywkach zanotowała najniżej sklasyfikowana drużyna z województwa lubelskiego – Podlasie Biała Podlaska. Co ciekawe dla Podlasia była to pierwsza „domowa” wygrana, choć trzeba pamiętać, że akademicy rozgrywają swoje mecze na boisku w Piszczacu.

Wyniki 18. kolejki:

Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 Gałecki, Bonin, Nowak
Wólczanka Wólka Pełkińska – Stal Rzeszów 0:1 Ceglarz
Podhale Nowy Targ – Chełmianka 1:0 Mizia
Spartakus Daleszyce – Hutnik Kraków 0:1 Radwanek
Wisła Sandomierz – Wisła Puławy 1:1 Wilk – Zuber
Avia Świdnik – Stal Kraśnik 0:0
Wiślanie Jaśkowice – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 Szewczyk(kar.)
Soła Oświęcim – Sokół Sieniawa 1:1 Wójcik – Nalepka
Podlasie Biała Podlaska – Czarni Połaniec 3:1 Kosieradzki, Andrzejuk, Syryjczyk – Michalik

Tabela

Tabela III ligi, gr. IV po 18. kolejce(screen: 90minut.pl)

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*