CLJ rozpoczęte – młodzież wystartowała

Nie tylko nasi seniorzy zainaugurowali rundę wiosenną, ale swoje mecze w miniony weekend rozegrały także wszystkie nasze CLJ-tki. Wszystkie, czyli trzy, bo drużyna U17 po półrocznej banicji wróciła do grona 32. najlepszych drużyn w kategorii juniora młodszego, dzięki czemu obok Escoli Varsovii, Motor jest jedyną drużyną spoza Ekstraklasy, która posiada swoje drużyny we wszystkich centralnych ligach!

Rozgrywki w kategoriach U17 i U15 toczą się w czterech grupach makroregionalnych, z których mistrzowie awansują do półfinałów, a dwie najsłabsze drużyny spadną do lig wojewódzkich. W obu tych rocznikach rundy jesienne oraz wiosenne toczą się swoim życiem, więc w miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka wiosenna. 

Najmłodsza drużyna Motoru w CLJ jako jedyna odniosła zwycięstwo, m.in. za sprawą bramki Fryderyka Janaszka, czyli jednego z dwóch – obok Tomasza Lemiechy – reprezentantów Polski w zespole Rafała Weja. Warto dodać, że w bramce stanął Jan Sobczuk, o którym zrobiło się głośno w minionym tygodniu za sprawą propozycji Liverpoolu, który zaprosił młodego golkipera Motoru na testy!

Drużyna U17 przegrała w Kielcach z tamtejszą Koroną po golu Pawła Tomczyka, którego imię i nazwisko brzmi dokładnie tak, jak byłego zawodnika Motoru grającego jeszcze w czasach I ligi w sezonie 2007/2008. Najstarsi młodzieżowcy przegrali z kolei z Lechem Poznań i trzeba powiedzieć, że była to pierwsza potyczka żółto-biało-niebieskich z poznaniakami od powstania CLJ, wszak do tej pory Lech grywał zawsze w grupie zachodniej. 

Po tej porażce drużyna Tomasza Jasika zajmuje 13. miejsce – pierwsze spadkowe – w tabeli z punktem straty do bezpiecznej strefy. Okazja na poprawę sytuacji już w najbliższą sobotę, gdy Motorowcy zagrają w Zabierzowie z Wisłą Kraków. Tego samego dnia na boisko wyjdą zawodnicy U15, którzy pojadą do Łęcznej na mecz z Górnikiem, a dzień później weekend zamkną chłopaki z U17 grając u siebie z Resovią.

CLJ U18
Motor Lublin – Lech Poznań 0:1 (0:0)
Jakub Niewiadomski 65′

Motor: Łakota – Kraśniewski, Gontarz, Dobrzyński, Baryła, Kołoczek (80′ Dajer), Kłos (75′ Pryliński), Kumoch (65′ Rybak), D’Apollonio (75′ Drozd), Zieliński, Rak

Żółte kartki dla Motoru: Kraśniewski, Kumoch, Baryła


CLJ U17
Korona Kielce – Motor Lublin 1:0 (1:0)
Paweł Tomczyk 22′

Motor: Grzywaczewski – Góralski (76′ Skorek), Słabczyński, Zbiciak, Drozd (82′ Śledź), Sobstyl, Bednarczyk, Rzepecki (66′ Brzozowski), Ćwik (66′ Knap), Karczewski, Białek

Żółta kartka dla Motoru: Białek


CLJ U15
Motor Lublin – TOP 54 Biała Podlaska 3:1 (1:0)
Fryderyk Janaszek 40′, Jonatan Wlizło 44′, Dawid Marek 80’+2 – Adrian Opolski 75′

Motor: Sobczuk – Misiurek, Kutyła (54′ Złomańczuk), Lemiecha (69′ O. Wojciechowski), Janaszek, Gede (66′ Marek), Wlizło (58′ Urbański), Sypeń, Łopuszyński (79′ Wójcik), Mazur (79′ Rogala)

Żółte kartki dla Motoru: Jakubaszek, Gede, Janaszek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*