80. „Kamyka”

Jak już wspominaliśmy przy okazji pomeczowych statystyk, nie tylko Konrad Nowak obchodził swój jubileusz. Również Szymon Kamiński może się pochwalić okazałym dorobkiem, bo dzięki występowi z Avią, zaliczył już 80. mecz ligowy w Motorze.

„Kamyk” swoją przygodę z seniorami Motoru rozpoczął jeszcze w sezonie 2014/2015, a debiut przypadł na 20 maja 2015, gdy wszedł na boisko w doliczonym czasie gry derbów miasta z Lublinianką. Oczywiście w osiągnięciu wspomnianego wyniku pomógł mu w jakimś stopniu status młodzieżowca, ale jednak liczby, które wykręcił robią wrażenie, zwłaszcza że mowa o 21-letnim zawodniku. W międzyczasie przewinęło się przez Motor wielu młodzieżowców, a w grze i walce o skład pozostało tak naprawdę dwóch graczy, którzy są od dłuższego czasu w klubie – Michota i właśnie Kamiński.

Szymon miał lepsze i gorsze czasy, ale trzeba przyznać, że obecny sezon w jego wykonaniu wydaje się być najlepszym. Przede wszystkim dwa gole jesienią, które uratowały punkty w Radzyniu i Skawinie, a do tego dobra i przede wszystkim dużo odważniejsza gra niż np. w ubiegłym sezonie. Jedyny kłopot dla niego obecnie to obecność Michała Gałeckiego i Kamila Poźniaka, których trudno będzie wygryźć ze składu, ale cały czas trzeba pamiętać, że obecna runda jest ostatnią, gdy Szymon jest traktowany jako młodzieżowiec i ewentualne kłopoty z Cichockim czy Pajnowskim(oby ich nie było!) mogą sprawić, że w nieco inny sposób wróci do składu.

2014/15: 1 mecz
2015/16: 13 meczów, 1 żółta kartka
2016/17: 22 mecze, 2 gole, 3 żółte kartki
2017/18: 28 meczów, 1 gol, 7 żółtych kartek
2018/19: 16 meczów, 2 gole, 2 żółte kartki

Łącznie: 80 meczów, 5 goli, 13 żółtych kartek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*