Zwycięstwo w meczu przyjaźni i niemal idealny weekend młodzieży

Wiosną 2019 bez zarzutu spisują się seniorzy, ale i młodzieżowe drużyny żółto-biało-niebieskich wchodzą na odpowiednie tory. W miniony weekend swoje mecze wygrały dwie z trzech naszych CLJ-tek, w tym ta najważniejsza, która ograła wicelidera rozgrywek!

Zwycięstwa dwóch najstarszych drużyn cieszą, zwłaszcza w przypadku drużyny U18, bo sytuacja po porażkach na inauguracje 2019 roku robiła się powoli nieciekawa. Teraz znowu drużyna Tomasza Jasika pokazała, że z mocnymi drużynami jest w stanie rywalizować jak równy z równym. Jedyne, co może martwić to fakt, że w drugim meczu z rzędu nasi juniorzy marnują rzut karny, będąc przeciwieństwem seniorów.

Komentarz trenera Tomasza Jasika dla oficjalnej strony klubowej www.motorlublin.eu:

Zwycięstwo z wiceliderem rozgrywek bardzo nasz cieszy. Śląsk Wrocław był zdecydowanym faworytem tego meczu, natomiast my byliśmy bardzo dobrze przygotowani do spotkania. Zrealizowaliśmy w stu procentach wszystkie założenia, a do tego dołożyliśmy dobrą grę w ofensywie i ogromne zaangażowanie chłopaków, którzy byli żądni zwycięstwa. Widać było, że porażki w dwóch pierwszych wiosennych meczach ich zabolały i „weszło im to na ambicję”. Było również dzisiaj widać, że nie wyobrażają sobie oni innego wyniku jak zwycięstwo Motoru. Trzeba ich pochwalić przede wszystkim za grę, ale też i za charakter.

Motor Lublin – Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)
Kamil Kumoch 60′ (k.), Luigi D’Apollonio 75′ – Bruno Wacławek 90’+3

Motor: Łakota – Gontarz, Zbiciak, Dobrzyński, Kołoczek, Kraśniewski, Kumoch (90′ Pryliński), Kłos, D’Apollonio, Zieliński (80′ Drozd), Rak (65′ Rybak)

Żółte kartki dla Motoru: Rybak, D’Apollonio, Kraśniewski

W pierwszej części spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Rak (obrona bramkarza)

Po 20. kolejkach Motor zajmuje 12. miejsce – pierwsze bezpieczne – z 22 punktami na koncie, ale tuż za nimi jest Górnik Zabrze, który ma dwa punkty mniej i dwa mecze zaległe. W najbliższy weekend Motorowcy jadą do Warszawy na mecz z Escolą Varsovią – sobota 30 marca, godz. 12:00.


U17

Swój drugi mecz wygrali zawodnicy zespołu U17, tym razem pokonując Cracovie na wyjeździe, mimo że to Pasy jako pierwsze objęły prowadzenie. Dzięki tej wygranej Motorowcy wraz z Wisłą Kraków, Resovią i Podgórzem Kraków przewodzą ligowej stawce z 6pkt na koncie, a szansa na kolejne punkty już w najbliższy weekend, gdy Motor zagra w derbach z BKS-em, a ten mecz w niedzielę o 13:30.

Cracovia – Motor Lublin 1:2 (1:1)
Patryk Musiał 30′ – Kacper Śledź 31′, Piotr Ćwik 55′

Motor: Grzywaczewski – Góralski, Słabczyński, Świetlicki (50′ Zbiciak), Drozd, Śledź (52′ Gierała), Bednarczyk, Knap, Ćwik, Brzozowski (70′ Lemiecha), Białek (65′ Ściegienny)

Żółta kartka dla Motoru: Brzozowski


U15

Motor Lublin – KKP Korona Kielce 0:3 (0:1)
Paweł Mikos 6′, Radosław Seweryś 63′, Piotr Wójcik 80’+3

Motor: Adrianek – Misiurek, Lemiecha (55′ Szałachowski), Gede (65′ Wojciechowski), Wlizło, Złomańczuk, Marek (61′ Urabański), Sypeń, Łopuszyński (41′ Kutyła), Jakubaszek, Mazur

Żółta kartka dla Motoru: Jonatan Wlizło

Po 3. kolejkach Motor zajmuje 6. miejsce w tabeli grupy D, a w przyszłą sobotę (30 marca, godz. 12:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Krakowie z Wisłą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*