To nie był weekend młodzieży

Miniony weekend jedynie seniorzy mogą uznać za udany, bo tylko im spośród drużyn występujących na poziomie ponad wojewódzkim lub centralnym – CLJ U18 – udało się wygrać swój mecz. Drużyny młodzieżowe grające w Centralnych Ligach Juniorów zdobyły łącznie dwa punkty w trzech meczach, a i tego mogło nie być, gdyby nie gol z rzutu karnego w derbach z BKS-em.

Wydaje się, że najlepszy wynik osiągnęła najstarsza drużyna. Wyjazd na mecz z warszawską wersją szkółki Barcelony nie mógł być łatwy, choć Escola przystąpiła do tego meczu nieco osłabiona, bo zabrakło młodzieżowych reprezentantów Nigerii – Kelechukwu Ebenezer – oraz Słowenii – Żan Luk Leban. Motorowcy przywieźli ze stolicy remis i to dobry prognostyk, że drugi mecz z rzędu punktują, a to ważne, bo w najbliższych kilku meczach – nie licząc spotkania z Koroną – drużynę Tomasza Jasika czekają starcia z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie.

CLJ

Escola Varsovia – Motor Lublin 0:0

Motor: Łakota – Gontarz, Zbiciak, Dobrzyński, Kołoczek, Baryła, Kumoch, Kłos, D’Apollonio (90′ Dajer), Zieliński (80′ Drozd), Rak (65′ Rybak)

Żółte kartki dla Motoru: Jakub Zieliński, Luigi D’Apollonio

W niedzielę 7 kwietnia żółto-biało-niebiescy zmierzą się z z Górnikiem Zabrze. Spotkanie rozegrane zostanie na bocznym boisku Areny Lublin. Początek o godzinie 14:00. Przy okazji to będzie bardzo ważny mecz dla układu dołu tabeli, bo spotkają się 12. z 13. drużyną, a więc ostatnia bezpieczna z pierwszą spadkową drużyną. Górnik ma obecnie punkt przewagi nad Motorem oraz jeden rozegrany mecz mniej. 


CLJ U17

Motor Lublin – BKS Lublin 1:1 (0:0)
Przemysław Zbiciak 90’+4 (k.) – Grzegorz Martyna 67′

Motor: Grzywaczewski – Góralski, Słabczyński, Zbiciak, Drozd (80′ Ściegienny), Ćwik, Knap (70′ Gierała), Sobstyl, Bednarczyk, Brzozowski (60′ Karczewski), Białek (75′ Śledź)

Żółte kartki dla Motoru: Sobstyl, Zbiciak, Drozd, Karczewski

W przyszłą niedzielę (7 kwietnia, godz. 12:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec i będzie to mecz na szczycie grupy D, bo oba zespoły przewodzą stawce z 7 punktami na koncie. Lepsza jest drużyna z Mielca, która prowadzi, dzięki bilansowi bramkowemu – 6:3 do 4:3.


CLJ U15

Wisła Kraków – Motor Lublin 4:1 (1:1)
Bartosz Seweryn 35′, 45′, Kacper Chełmecki 63′, Feliks Grzybowski 80’+3 – Marcel Złomańczuk 17′

Motor: Adrianek – Misiurek, Kutyła (48′ O. Wojciechowski), Lemiecha (41′ Szałachowski), Gede (55′ Mazurek), Wlizło, Marek (66′ Wójcik), Sypeń, Łopuszyński, Jakubaszek, Złomańczuk (50′ Nasalski)

Żółte kartki dla Motoru: Łopuszyński, Sypeń

Po 4. kolejkach Motor jest na siódmym – przedostatnim – miejscu w tabeli z trzema punktami. W przyszłą sobotę (6 kwietnia, godz. 13:15) żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Lublinie z zespołem Cracovii. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Kresowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*