Poważny egzamin za nami i 8/8

Kolejny weekend i kolejne zwycięstwo. Tym razem do Lublina zawitał Hutnik i ekipa z Nowej Huty udowodniła, że jest czołową ekipą naszej grupy, bo piłkarsko na pewno drużyna Leszka Janiczaka nie odstawała, a o naszej wygranej zadecydowały detale.

Najpierw gola strzelił Tomasz Brzyski po rzucie karnym na Kamilu Poźniaku. Co ciekawe dla Brzytwy był to udział przy 20. golu w tym sezonie(7 goli i 13 asyst) i trzeba przyznać, że jest to wynik bardzo imponujący, patrząc przez pryzmat tego, że zaczynał sezon jako lewy obrońca. Drugiego gola strzelił Mateusz Majewski, ale tutaj 80% zasługi po stronie Marcina Michoty, który przeprowadził kapitalny rajd wykładając idealnie piłkę do Majewskiego, a ten strzelił kolejnego gola i już widać, że kryzys z początku rundy został u niego kompletnie zażegnany.

Następny mecz już w niedzielę i rozpocznie okres meczów, co trzy dni. Najpierw wizyta w Sieniawe, gdzie przeciwnikiem będzie Sokół, czyli czwarta najlepsza drużyna rundy wiosennej w naszej grupie. Co ciekawe Sokół dopiero w ostatni weekend przegrał pierwszy mecz w 2019 roku, ulegając na wyjeździe Stali Kraśnik 1:3. Dodatkowo drużyna z Sieniawy jest bardzo silna u siebie, bo zdobyła 26 z 33pkt na własnym obiekcie!

Motor Lublin – Hutnik Kraków 2:0 (1:0)
Tomasz Brzyski 23′ (k.), Mateusz Majewski 75′

Motor: Olszewski – Cichocki (81′ Rak), R. Majewski, Waleńcik, Wołos, Nowak (73′ Michota), Poźniak (60′ Bonin), Gałecki, Sz. Kamiński, Brzyski (86′ D. Kamiński), M. Majewski (76′ Paluch)

Hutnik: Zając – Sosna, Ptak, Radwanek, Tetych (88′ Antoniak), Radwanek, Rzeczulski, Marszalik (71′ Matysek), Gawęcki (85′ Broda), Świątek, Sobala (85′ Kotwica)

Żółte kartki: Nowak, R. Majewski (Motor)
Widzów: 4123

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*