Święty Mikołaj odwiedził młodych piłkarzy Motoru!

Piłkarskie Mikołajki

Okres przedświąteczny i same Święta najbardziej cieszą dzieci, ale i nas, dorosłych nastrajają w szczególny sposób, najpierw Mikołaj, a potem Wigilia, Gwiazdka i Święta. Co roku święty ma sporo zachodu z wyborem prezentu dla najmłodszych, dlatego w te Mikołajki Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy”, projekt Kibice Razem i Akademia Piłkarska Motoru Lublin postanowili trochę go wyręczyć z prezentami dla Dzieci uczęszczających na zajęcia w Akademii Motoru.

 

Projekt Kibice Razem Motor Lublin oraz Stowarzyszenie Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy” od początku swojego działania współpracuje z Akademią Piłkarską Motor Lublin w celu kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i rywalizacji sportowej. Bardzo chętnie współpracujemy z Akademią, której celem jest rozwijanie i szerzenie pasji sportowych wśród najmłodszych Lublinian. W tym roku wspólnie organizowaliśmy pikniki dla Dzieci i Młodzieży, podczas naborów do akademii; promowaliśmy projekt Budżetu Obywatelskiego mający na celu budowę, odpowiednio wyposażonego, budynku klubowego przy ul. Rusałka; zachęcaliśmy do przychodzenia na mecze rozgrywane przez drużyny Akademii czy malowaliśmy budynek, który obecnie stanowi zaplecze boiska przy ul. Rusałki 

 

Na zakończenie roku Stowarzyszenie wraz z koordynatorami projektu Kibice Razem postanowili utrzymać tradycję Św. Mikołaja. Postanowiliśmy zorganizować małe upominki dla wszystkich podopiecznych Akademii, a jest to obecnie ponad 400 chłopców i dziewczynek. Wybraliśmy specjalne, treningowe czapki w barwach Motoru, które przez swoje właściwości techniczne są idealne do treningów na dworze, tak żeby prezent był zarówno atrakcyjny, związany z klubem, jak i praktyczny. Do wzięcia udziału w Mikołajkowej akcji Stowarzyszeniu udało się włączyć również przedstawicieli lubelskich szkół i firm. Na nasz apel o wzięcie udziału w Mikołajkach dla podopiecznych akademii bez chwili wahania odpowiedziały: Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie, Spółka Remondis Aqua, Duńczyk oraz Eko Projekt Waldemar Paszkiewicz – DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE AKCJI. To pokazuje, jak bliska jest im idea wspierania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych dziewczynek i chłopców, promocja zasad aktywnego stylu życia oraz udziału w zajęciach sportowych, czyli działania, które Akademia Motoru Lublin prowadzi na co dzień .

W Mikołajki włączyli się też zawodnicy seniorskiej drużyny Motoru Lublin, którzy od piątku odwiedzają treningi wszystkich roczników akademii, rozgrywają wspólne mecze i wręczają im upominkowe czapki.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*