Sondaż kibiców. Ocena meczu Motor – Ruch pod względem sportowym

Zapytaliśmy kilkunastu kibiców jak oceniają mecz z Ruchem Chorzów pod względem piłkarskim i kogo wyróżniliby z naszej drużyny?

MATEUSZ – Fatalny mecz w wykonaniu Motoru. Ruch był lepszy pod każdym względem. Niebiescy wyszli mentalnie nastawieni na wojnę, nasi wyraźnie przestraszeni, taktycznie Saganowski został zjedzony przez trenera Ruchu, Motor właściwie przez cały mecz nie miał żadnej koncepcji ataku, do tego elektrycznie z tyłu, jedyne co nas ratowało to przebłyski indywidulane, a poza tym na prawdę ciężko coś dobrego powiedzieć o grze Motoru. Zasłużone zwycięstwo Ruchu. 

Kogo byś wyróżnił? – Pozytywnie zagrał Fidziukiewicz, walczył, strzelił gola, generalnie zrobił swoje, cokolwiek dobrego można powiedzieć też o Vitinho, który grał słabo ale chociaż zrobił świetną akcje, którą zakończył asystą, poza tym nikogo nie da się wyróżnić, chyba że na minus. Bardzo słaby mecz Kiełpina, drugi gol na jego konto, fatalnie wyglądał Dudziński, który był dla mnie największym rozczarowaniem, ponieważ w Pruszkowie grał świetnie. Bardzo słabo również środek pola, osobne wyróżnienie dla Błyszko. Dawno tak elektrycznego obrońcy nie wdziałem, ewidentnie spalił się psychicznie w tym meczy, bardzo słaby występ.

MORA – fragmenty gry piłkarzy Motoru i brak pomysłu na prowadzenie akcji ofensywnych. Dużo swobody miał Ruch po swojej lewej stronie (naszej prawej). 

Kogo byś wyróżnił? – Ciężko kogoś indywidualnie wyróżnić po tak przeciętnym meczu.

MACIEK – Nasi piłkarze ewidentnie nie wytrzymali presji spotkania, wyszło to że na codzień nie grają przy tak dużej publice i po prostu mieli spętane nogi niestety.

Kogo byś wyróżnił? – Ciężko kogoś wyróżnić, bo prawie pół meczu człowiek spędził pod sektorówką, ale myślę że wyróżniłbym strzelca bramki Michała Fidziukiewicza.

NAZGUL – Mentalnie i taktycznie zostaliśmy zmiażdżeni przez rywala. 2:1 to najniższy wymiar kary. Czekam na powrót Kołbona i możliwość gry od 1 minuty Ryczkowskiego. Obaj zawodnicy powinni zrobić na boisku różnicę. 

Kogo byś wyróżnił? – Fidziukiewicz, Vitinho + mimo kilku nerwowych interwencji Błyszko.

RAFKOW – Ruch wygrał jak najbardziej zasłużenie, rywale wyszli odważnie i wysoko, co trochę naszych zaskoczyło. Młodzież chwalona w sparingach kompletnie nie udźwignęła presji, co było widać po niektórych fatalnych zagraniach, w mojej ocenie cała obrona dwukrotnie zaspała przy straconych golach. Oglądałem dziś powtórkę, mecz nie odbiegał poziomem od naszej Ekstraklasy, a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że był ciekawszy. Znicz to jedna z najsłabszych drużyn w tym sezonie, niestety teraz była prawdziwa weryfikacja.

Kogo byś wyróżnił? – Wyróżnić trzeba oczywiście nowego napastnika Fidziukiewicza, który po dwóch kolejkach ma już cztery trafienia, momentami podobała mi się gra Vitinho, i Kiełpin, pomimo błędu przy drugim golu, ale za chwilę się zrehabilitował i uratował nas przed wyższą porażką.

KAMIL – Szczerze jestem rozczarowany, uważam że w sytuacji kiedy walczy się o awans mecze u siebie trzeba wygrywać i zbierać punkty, smuci mnie też tym bardziej porażka przy tak dużej widowni bo wiadomo my fanatycy będziemy zawsze ale żeby przyciągnąć widzów którzy zostawią pieniądze za bilety w klubie trzeba pokazać charakter którego wczoraj moim zdaniem piłkarzom zabrakło.

Kogo byś wyróżnił? – Michał Fidziukiewicz

R – Piłkarsko nie podejmuje się oceny z perspektywy H.

NIEDZWIEDŹ – Mecz pod względem piłkarskim dla mnie wypadł słabo. Tym bardziej przykro, ponieważ wiadomo, że duża cześć publiczności przyciągają wyniki wiec była to idealna sposobność przyciągnąć nowe osoby na następne mecze. Dla klubu byłaby to bardzo dobra informacja. Niestety, zasłużona porażka w słabym stylu.

Kogo byś wyróżnił – Fidziukiewicz, widać ze facet walczy , stara się. Wiadomo ze za nami tylko sparingi i 2 mecze, ale widać ze kogoś takiego brakowało w Motorze. Szkoda sytuacji Ryczkowskiego, ale on niedługo będzie wiodąca postacią w klubie.

GRZEGORZ – Moim zdaniem był to bardzo emocjonujący pojedynek, widać było że obie drużyny bardzo się starają. Motor strzelił mniej bramek w wyniku czego przegraliśmy, ale mieliśmy kilka naprawdę groźnych sytuacji w których zabrakło odrobiny szczęścia. Mogło być lepiej ale niektórych zawodników zjadł chyba stres z powodu dużej ilości kibiców.

Kogo byś wyróżnił? – Fidziukiewicz na pewno zasługuje na pochwałę strzelił 1 bramkę lecz miał kilka sytuacji gdzie mógł zwiększyć swój dorobek bramkowy. Widać było jego zaangażowanie w tym meczu, był wszędzie wracał do obrony, schodził na boki lecz przez to nie było do kogo zagrać z przodu. Kolejnym graczem który w moich oczach się wyróżniał to Vitinho. Piłkarz który nie boi się dryblingu, kontaktów 1 na 1, świetnie wyprowadza piłkę do przodu.

MOTOREK – Mecz pod względem piłkarskim uważam za średni. W moim odczuciu to jednak piłkarze Ruchu prezentowali się lepiej co przełożyło się na wynik końcowy. Na uwagę zasługuje postawa naszego nowego napastnika Michała Fidziukiewicza, który zdobył kolejną bramkę dla żółto biało niebieskich i po dwóch spotkania ma już 4 trafienia.

Kogo byś wyróżnił? – Tak jak wyżej wspomniałem… Michała Fidziukiewicza. Będziemy mieli z niego pożytek. Ponadto dobre wejście miał kolejny nasz nowy nabytek Adam Ryczkowski, który trochę rozruszał naszą grę w drugiej części spotkania. Jeżeli będzie przygotowany w 100% do gry to w następnym spotkaniu powinien pojawić się na murawie od pierwszej minuty. Reszta drużyny przeciętnie.

KAMIL – Piłkarsko z Naszej strony spodziewałem się więcej, niektórych chyba ten mecz przerósł. 

Kogo byś wyróżnił? – Vitinho

KRIS – Ciężko mi ocenić przebieg meczu z mojej perspektywy, nie było za dużo czasu żeby oglądać mecz. Wydaje się, że na początku spotkania gra toczyła się na naszej połowie i to Ruch przez pierwszą połowę meczu przeważał.

Kogo byś wyróżnił? – Wydaje mi się też że Vitinho parę razy pokazał się z dobrej strony plus oczywiście strzelec bramki oraz po wejściu Swędrowskiego w drugiej połowie chyba gra jednam trochę lepiej zaczęła nam się układać.

KAROL – Średnio, by nie powiedzieć, że słabo. Ogólnie z taką grą nie wróżę nam awansu. 

Kogo byś wyróżnił? – Ciężko powiedzieć, bo jakoś nie widziałem kogoś, kto by się jakoś wyróżniał. Może przez to, że byłem bardziej skupiony na tym, co dzieje się na sektorach.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*