Mini Derby Lublina: Lublinianka – Motor II Lublin

Już dzisiaj mini Derby Lublina w IV lidze gr. I. Nasze rezerwy zmierzą się z liderem tabeli Lublinianką. Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki od dwóch zwycięstw. Jednak faworytem tego spotkania będą gospodarze, którzy przed rozpoczęciem sezonu dokonali konkretnych wzmocnień zarówno na poziomie organizacyjnym jak i kadrowym.

Od początku lipca nowym prezesem klubu z Wieniawy jest Patryk Al-Swaiti. Zmiana na miejscu prezesa nastąpiła w wyniku przejęcia klubu przez nowego inwestora – Biuro Nieruchomości „Dream House”. I tak nowe władze szybko zabrały się do przebudowy zarówno struktur klubu, jak i samej drużyny. 

Budowa zespołu rozpoczęła się od zatrudnienia nowego szkoleniowca, którym ostatecznie został były zawodnik Motoru, Robert Chmura. Zresztą byłych piłkarzy i osób związanych z Motorem jest więcej. Piotr Wilawer w roli trenera przygotowania fizycznego. Ponadto spore wzmocnienia dotyczą także drużyny. Najgłośniejszym był powrót wychowanka klubu Tomasza Brzyskiego. Poza nim są także wychowankowie żółto-biało-niebieskich, m.in. Michał Paluch czy Karol Futa, który przed chwilą grał jeszcze w naszym klubie. 

Co ciekawe do Lublinianki sprowadzono też dwóch zawodników grających w poprzednim sezonie na Wyspach Brytyjskich. – napastnik Wiktor Makowski (Oxford City) oraz środkowy obrońca Sidik Achta (Kempston Rovers). Zmian w kadrze jest znacznie więcej. Wygląda więc na to, że włodarze Lublinianki poważnie myślą o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, tym bardziej, że w tym roku klub z Wieniawy obchodzi swoje 100-lecie. 

Nasza drużyna równie udanie rozpoczęła rozgrywki IV ligi wygrywając oba swoje pojedynki 3:1 kolejno z ekipą z Piotrowic oraz Końskowoli. W ostatnim meczu, trener Wojciech Stefański miał do dyspozycji kilku zawodników z pierwszej drużyny w postaci: Maksa Cichockiego, Rafała Króla czy Krzysztofa Ropskiego. Trudno jednak liczyć na podobny scenariusz w sobotnich derbach, bowiem następnego dnia pierwsza drużyna rozegra swój mecz we Wrocławiu z rezerwami Śląska.  Mimo wszystko wierzymy, że nasza młodzież podejdzie do tego meczu tak jak przystało na pojedynek derbowy i spróbuje sprawić niespodziankę.

Zachęcamy wszystkich kibiców o wsparcie II Motoru. Ta zapowiedź jest też sygnałem dla samych zawodników, że fani Motoru interesują się nie tylko pierwszą drużyną. Spotkanie odbędzie się przy ul. Leszczyńskiego o godz. 17:00. Wstęp: bilet ulgowy – 5 zł, bilet normalny – 10 zł. Obecna pojemność obiektu na Wieniawie wynosi zaledwie 440 miejsc.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*