Zwycięstwo Motoru II nad Lublinianką!

Dobre informacje przed niedzielnym meczem pierwszej drużyny. Nasze rezerwy pokonały Lubliniankę w mini derbach Lublina 2:1. To nie był łatwy mecz dla ekipy Wojciecha Stefańskiego, ale po trzech kolejkach nadal zachowują status drużyny z kompletem punktów!

W pierwszej połowie Motor II rozpoczął lepiej od rywala. Swoją okazje miał Daniel Świderski, ale po minięciu bramkarza gospodarzy strzelił zbyt lekko. Po chwili „Świder” miał jeszcze jedną sytuacje, ale jego uderzenie obronił Adrian Wójcicki. Odpowiedź Lublinianki była natychmiastowa. Dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego i Dominik Ptaszyński strzela w poprzeczkę! Po mocnym początku później mecz zdecydowanie się uspokoił. Do przerwy przy Leszczyńskiego nie obejrzeliśmy goli.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo spokojnie. Ważnym momentem była zmiana w zespole gospodarzy. Wiktor Makowski wszedł za Jakuba Wadowskiego i rozpoczęły się kłopoty Motoru. Makowski raz po raz prezentował swoją kapitalną szybkość i tworzył sytuacje bramkowe swoim kolegom. W 57. minucie wyszedł sam na sam z Michałem Lachem i był faulowany przez naszego golkipera poza polem karnym. Mimo wielu protestów piłkarzy i sztabu Lublinianki, Lach dostał tylko żółtą kartkę. Po chwili strzał Brzyskiego z rzutu wolnego i znowu niepewnie Lach, ale dobitka Karola Kality nie trafiła do bramki żółto-biało-niebieskich. Jedną okazje zepsuł Michał Paluch, ale w 62. minucie nasz wychowanek trafił do bramki Michała Lacha. Wykorzystał kolejną akcje Makowskiego i dobił z bliska do pustej bramki.

Szybko jednak udało się wyrównać, gdy Dawid Gierała wykorzystał złe wybicie obrońców KSL. 18-latek dał gola na 1:1. Minęło sześć minut i już Motor prowadził. Tym razem Cezary Polak popisał się lobem nad Adrianem Wójcickim. Trzeba przyznać, że to był przepiękny gol. W końcówce Lublinianka już nie schodziła z połowy Motoru, ale poza groźnym strzałem Tomasza Brzyskiego nie udało jej się zbliżyć do wyrównania.

Lublinianka – Motor II Lublin 1:2 (0:0)

1:0 Paluch 62′
1:1 Gierała 67′
1:2 Polak 73′

Motor: Lach; Janiszek, Pytka(70′ Najemski), Zbiciak, Łopuszyński; Bednarczyk, Polak, Kafel(65′ Wojtowicz); Nasalski(46′ Gierała), Świderski(65′ Kosior), Baryła(46′ Knap)

Żółte kartki: Pytka, Lach